Akşamdan Kalma ( Hangover ) Nasıl Geçer?

Kimi zaman olabilir, özel bir gecedir ya da biraz dertlisinizdir alkolün ucu hafiften kaçmıştır. Buraya kadar her şey tamam ancak ertesi gün gözünüzü açamayacak derecede baş ağrısı, mide bulantısı ya da mutsuzluk ile uyanmak istemiyorsanız birtakım küçük hangover çözümlerini uygulayabilirsiniz.

Hangover ‘lar için Tavsiyeler

1 . Su İçin

Hem alkol aldığınız sürece hem de yatmadan önce mutlaka su için. Yatmadan önce içeceğiniz 2 bardak su hayat kurtarıcınız olabilir. Ayrıca yatarken yanınıza bir bardak su bırakın ki gece uyanırsanız kalkmaya gerek kalmadan içebilesiniz. Sabah uyandığınız gibi de bol bol su içerseniz hangover etkilerini hissetmeden güne rahatça devam edebilirsiniz.

2 . Doğru Yiyecekleri Tüketin

Fazla alkol aldığınız gecenin sabahında canınız hiçbir şey yemek istemiyor olabilir. Ancak bazı yiyecekler sizin hissettiğinizin aksine size ilaç gibi gelecektir. Örneğin muz içerdiği yüksek potasyum sayesinde alkolün yok ettiği potasyumu geri getirir. Yumurta, enginar, yulaf, domates gibi yiyecekleri de hangover sabahlarınızda rahatça tüketebilirsiniz.

3 . Hareket Edin

Hangover sonrası genelde herkes tüm gün yatıp etkilerinin geçmesini bekler ancak kendinizi zorlayıp açık havada yapacağınız hafif tempolu bir yürüyüş sizi rahatlatacak ve kendinize getirecektir. Ayrıca hafif terlemek toksinleri atmanıza da yardımcı olduğu için akşamdan kalma etkilerini kısa sürede üzerinizden atabilirsiniz.

4 . Ödem Atın

Alkolün vücutta yarattığı ödemi atmak için ödem atıcı içecekler tüketebilirsiniz. Örneğin büyük bir sürahi suyun içerisine zencefil, karanfil, çubuk tarçin ve bir kaç dilim limon atıp biraz bekletip içerseniz ödeminizi kolayca atmanıza yardımcı olabilir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir