Ağız Kokusu Nasıl Geçer?

Ağız kokusu kimi zaman açlıktan ya da yenilen yemekten kaynaklanabilir. Ancak eğer kalıcı ve uzun süreli ise günlük hayatı oldukça olumsuz etkileyecek bir duruma gelecektir. Hem karşımızdaki insanı hem de kendimizi rahatsız eden ağız kokusu için aslında asıl endişelenmeniz gereken şey başkalarını rahatsız etmek değil ağız ve diş etlerinizde var olan rahatsızlıklar olmalıdır. Çünkü çoğu zaman ağız kokusu diş ve diş eti rahatsızlıklarından kaynaklanır.

Ağız kokusu nasıl geçer?

Ağız kokusunu geçirmek için ilk iş olarak sebebinin ne olduğunu öğrenmelisiniz. Bunun için de diş doktorunuza görünerek sorunun nereden kaynaklandığını bulmasını istemelisiniz. Bunun dışında kendi deneyeceğiniz yöntemler ile de ağız kokusuna geçici çözümler bulabilmeniz mümkün.

agiz-kokusu-nasil-gecer1 . Karanfili Yanınızdan Eksik Etmeyin

Karanfilin ağız kokusuna etkisini bilmeyen yoktur. En eski koku giderme yöntemlerinden biri olan karanfil hem ağız içini tazeler hem de ucuzdur ve kolay taşınabilir. Yemeklerden sonra ağzınıza bir kaç karanfil atarak kısa süreli ağız kokusunu giderebilirsiniz.

2 . Dişlerinizi Fırçalayın – Ağzınızı Çalkalayın

Ağız kokusu oluşmasının sebeplerinden biri de dişleri yeterli miktarda fırçalamamaktır. Eğer düzenli olarak günde 2 kez dişlerinizi fırçalamıyorsanız ağız kokusuna da davetiye çıkarırsınız. Ayrıca gün içinde sık sık ağzınızı bol su ile çalkalamak da kokuların azalmasına yardımcı olur.

3. Su İçin

Su içmek vücudun her alanında etkili olduğu gibi ağız ve diş sağlığı için de oldukça önemli. Ağızda biriken ve temizlenmeyen bakteriler siz su içtikçe kaybolacaktır bu da ağzınızın daha az kokmasına sebep olur.

4 . Gargara Yapın

Gargara yapmak hem ağız kokusunu giderir hem de ağız içerisinde bulunan yara ve mikrop ve bakterilerin ortadan kalkmasını sağlar. Sabah dişlerinizi fırçaladıktan sonra ve gece yatmadan hemen önce olacak şekilde günde iki kez gargara yapın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir