5 Küçük Mutluluk Önerisi

Mutlu olmak için çok büyük şeylere gerek yok, küçük şeyler ile de kolayca mutlu olabilirsiniz. Anlık güzellikler ile gününüze mutluluk katacak küçük adımlar mutlu olma yolunda size büyük şeyler sunabilir. Tek yapmanız gereken bu küçük adımları görebilmek ve gün içinde uygulayabilmek.

mutlu-olmak-icin1 . Soğuk Duş Etkisi

Güne kendinize soğuk duş etkisi yaratarak başlayın. Soğuk duş beden ve zihin için önem taşır. Sabah uyandıktan sonra güne tüm vücudunuzu uyandıracak bir duş ile başladığınızda enerji akışını güçlendirir, güne daha zinde ve enerjik başlarsınız. Soğuk duşu bir rutin haline getirmek her günü enerjik ve keyifli geçirmenize yol açar.

2 . Keyifli Bir Müzik

Soğuk duşun ardından evden çıkmadan ya da yolsa kulaklık ile sizi motive edecek, güne hazırlayacak ve keyfinizi yerine getirecek eğlenceli ve bir o kadar hareketli bir müzik ile devam edin. Bu şarkı dinlemekten çok keyif aldığınız en sevdiğiniz şarkı da olabilir ya da rast gele denk gelen keyifli parçalar listesine ait bir şarkı da olabilir. Size güzel duygular hissettiren ve enerjinizi yükselten bir şarkı olması mutlu olmanız için yeter de artar.

3 . Gülümsemenin Gücü

Hayat koşturmacası içinde unuttuğumuz en önemli şeylerden biri de gülümsemek. Gülmeyi unuttuğunuz her an mutluluğu da unutmanıza yol açar. Bırakın etrafınızdaki insanlar gülmesin, siz doğaya insana hayvanlara tüm kainata içten bir gülümseme yayın ve bu gülümsemeyi her an yanınızda taşıyın.

mutlu-olmak-icin4 . Küçük Dostlar

Sokak hayvanlarını besleyin. İşe ya da markete giderken çantanızda küçük mama poşetleri taşıyın ve yolda gördüğünüz aç minik dostlarınıza ufak sürprizler yaşatın. Kapınızın önüne küçük mama ve su kapları yerleştirin. Onların karınlarını doyururken size atacakları minnettar bakışlar kendinizi huzurlu ve mutlu hissetmenizi sağlamaya yetecektir.

5 . Yoga

Yoga yapmak hem zihinsel hem de bedensel sağlığınızı olumlu bir şekilde etkileyerek sizi daha dingin, daha huzurlu ve daha sağlıklı bir birey haline getirir. Günde sadece bir kaç saatinizi ayırarak yapacağınız yoga egzersizleri günün tüm stresini atmanızı sağlar. Sizi daha mutlu ve keyifli yapar.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir