2018 ‘in Beslenme Trendleri

Son yıllarda bir çok farklı beslenme trendleri hayatımıza girdi. Sağlıklı beslenme adına oldukça sevindirici olan bu trendler daha uzun ömürlü olmayı, daha dinç ve hastalıklardan uzak bir yaşamı hedefliyor. 2018 yılında da bu beslenme trendleri yine tüm hızıyla devam edecek görünüyor. Peki bu yılın en gözde beslenme trendleri neler olacak. Hep birlikte inceleyelim.

1 . Nohut Devri

Bu yıl baklagillerin yılı olacak. Özellikle nohut , mercimek gibi baklagillerin ve bu baklagillerin unlarının bolca kullanılacağı beslenme programlarına şimdiden hazır olabilirsiniz.

2 . Smoothie

Smoothie ’ler geçtiğimiz yılın en popüler içecekleri arasındaydı. Aynı hızıyla devam ederek bu yıl da hayatımızın baş köşesinde yer alacak Smoothie ’ler bu kez farklı alternatifler ile de karşınıza çıkabilir. Bağışıklık sistemini güçlendiren, sebze ve meyvelerden maksimum verim almayı sağlayan, antioksidan deposu smoothie ‘leri evde kendiniz de hazırlayabileceğiniz gibi artık gittiğiniz cafe ve restaurantlarda da rahatça bulabilirsiniz.

3 . Veganın Gücü

Vegan beslenme tarzı her dönem revaçta ancak bu yıl doğaya dönüş ile birlikte vegan beslenmenin önemi bir kat daha artıyor. Sağlık sektöründe yaşanan bilinçlenmeler ile birlikte bu yıl doğal, hayvansal ürün ve gıda içermeyen besinlerin tüketimi hızla artacak.

4 . Siyah Yiyecekler

Siyah susam, mürekkep balığı kullanılmış noodle ve makarnalar, kakaolu siyah latteler, çörek otu, çikolatalı humuslar… Bu yıl karşınıza bir çok siyah ama sağlıklı yiyecek çıkabilir. Şimdiden hazırlıklı olun.

5 . Probiyotikler

Önemi artan besinlerden bir diğeri de probiyotikler. Bağırsak bakterilerini dengeleyen, sindirim dostu probiyotikler ayrıca kalp sağlığını, mental sağlığı, bağışıklık sistemini koruyor daha sağlıklı kılıyor. Kefir, yoğurt, turşu, soya ürünleri gibi gıdaları bu yıl da bol bol tüketebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir