Yeni Başlayanlar İçin Ebru Şallı İle Pilates

1900’lü yılların başında Joseph Pilates tarafından geliştirilmiş olan pilatesin ruh ve beden yolu arasında bir geçiş sağladığına inanılır. Düzenli pilates yapmak sayesinde vücudun denge fonksiyonunun arttırılması, temel kas sisteminin çalıştırılarak güçlendirilmesi ve omurganın desteklenmesi amaçlanır.

Pilates yapmak karın kasları, kalça ve bacak kasları ile kol kaslarını güçlendirir, vücut direnci ve kondisyonunu sağlar. Ayrıca pilates vücuda esneklik katarak bedenin daha estetik görünmesine sebep olur. Vücuda faydası olduğu kadar zihin ve sinir sistemine de oldukça faydalıdır. Pilates yapmak stresten uzaklaştırır, vücudu rahatlatır, zihni açar ve dinlendirir.

Doğru bir şekilde yapıldığı sürece pilatesi her yerde yapabilirsiniz. Evinizde ayıracağınız kısa süreli pilates egzersizleri ile göbek, bacak, kol, kalça gibi bölgelerinizdeki yağları eritebilirsiniz. Ebru Şallı ile Pilates videosunda ise yeni başlayanlar için pilates egzersizlerini bulabilirsiniz. Ebru Şallı ile Pilates hareketleri ile evinizde hem zayıflayacak hem de sağlıklı bir vücuda kavuşacaksınız.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir