Tüm Vücudu Çalıştıran 4 Egzersiz

Aynı anda hem kalçanızı, hem karın bölgenizi, hem bacak hem de kollarınızı çalıştırmak istemez misiniz? Aşağıda yer alan 4 egzersiz ile tüm bunları bir arada yapabilmek mümkün!

Tüm Vücudu Çalıştıran Egzersizler

1. Plank Push-Ups

 

Harekete plank pozisyonunda başlayın. Ağırlığınızı sağ tarafınıza verin ve sol kolunuzu görseldeki gibi düz plank pozisyonunda kaldırın. Ardından sol kolunuzu aşağıya indirin ve bu kez tam tersi sağ kolunuzu kaldırın. Hareketi seri olarak her iki taraf için de 10 kez olacak şekilde tekrar edin.

2. Mountain Climbers With a Twist and a Butt Kick

Kollar düz ve omuz altında olacak şekilde düz plank pozunda harekete başlayın. Dengenizi sağladıktan sonra sağ bacağınızı arkanızda olabildiğince yükseltin. Ardından bacağınızı indirerek sol dizinize doğru içe çekin ve çaprazlayın. Ayağınızı başlangıç pozisyonuna getirip hareketi tekrar edin.

Her iki bacağınız için de 2 x 10 set tekrar edin.

3. Three-Way Lunge

Harekete ellerinizi belinize yerleştirerek ayakta düz bir şekilde başlayın. Sağ ayağınız ile öne doğru hamle yapıp bir adım atın ve dizden lunge hareketi ile kıvrılın. Pozisyonu bozmadan kollarınızı kaldırın ve üst bedeninizi kollarla birlikte sola ve sağa döndürün. Başlangıç pozuna dönün ve bu kez sağ tarafınıza bir hamle yaparak squat yapın. Son olarak tekrar başa dönün ve bu kez geriye bir hamle yapıp ayağınızı arkada kırın ve kollarınızı kaldırarak üst bedeniniz ile birlikte sola ve sağa dönün. Bu üçlü seti her bir bacak için 10 tekrar halinde tekrarlayın.

4. Tricep Dips and Kicks

Bu hareket için bir sandalyeye ihtiyacınız var. Sandalyeyi arkanıza yerleştirin. Bacaklarınızı öne doğru uzatın ve kollarınız ile arkadan sandalyeden destek alın. Başlangıç pozisyonu olarak kollarınızı ve bacaklarınızı düz olacak ve sadece topuğunuz yerde olacak şekilde kendinizi kaldırın. Ardından kollarınızı bükün ve poponuz yere sadece birkaç inç ininceye kadar vücudunuzu indirin. Başlangıç pozisyonuna geri dönün ve hızlı bir vuruş için kontrolü korurken sol bacağınızı olabildiğince yükseğe kaldırın. Bacağınızı yere değdirmeden hareketi 10 kez tekrar edin.

Ardından aynı hareketi diğer bacağınız için tekrarlayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir