Sadece 5 Dakikanızı Alacak Karın Egzersizleri

Karın bölgesi eritilmesi en güç bölgelerden biri. Eğer düzenli spor yapmıyorsanız tek başına bir diyet ile bu bölgeyi şekillendirmeniz zor olabilir. Ancak diyetinize ek olarak günde  dakikanızı ayırarak karın egzersizleri yapabilmeniz mümkün. ( Egöbek

gzerisizler arasında 15 saniye mola verin )

Evde Yapabileceğiniz Karın Hareketleri

1 . Bacak Yükseltme

Matınızın üzerine sırt üstü uzanın. Bacaklarınız birleşik ve düz olsun. Elleriniz avuç içleri yere bakacak şekilde kalça diplerinize yerleştirin. ( Eğer hareketi yapmakta zorlanırsanız ellerinizi üçgen yaparak kalça altına yerleştirip destek sağlayabilirsiniz. ) Karın kaslarınızı sıkın ve ardından yavaşça bacaklarınızı kırmadan havaya kaldırın ve kalçanızla birlikte yükselin. Tekrar başlangıç pozisyonuna geri dönün.

Egzersizi 15 kez tekrar edin.

2 . Bisiklet Hareketi

Harekete yere sırt üstü matınızın üzerine uzanarak başlayın. Ayaklarınızı yere paralel olacak şekilde dizlerinizden bükerek masa pozunda havaya kaldırın. Mekik çekecek gibi kollarınızı başınıza yerleştirin ve omuzlarınız ile birlikte başınızı yerden kaldırın. Ardından görseldeki gibi, sağ dizinizi karnınıza çekin ve sol dirseğinizi sağ dizinize değdirin. Hiç durmadan hareketi bu kez sol diziniz için tekrar edin. Sol dizinizi karnınıza çekin ve sağ dirseğinizi sol dizinize değdirin.

Hareketi 15 kere tekrar edin.

3 . Mountain Climbers 

Harekete başlamak için matınızın üzerinde düz plank pozisyonuna geçin. Kollarınız omuzlarınızın altında olsun. Ayaklarınız ise parmak uçlarında. Başınız önünüze düz bir şekilde baksın. Ardından sol dizinizi karnınıza doğru sağ dirseğinizin dışına doğru çekin. Tekrar geri koyun. Hemen ardından diğer bacağınıza geçin.

Hareketi seri halinde 15 kez tekrar edin.

4 . Snap Jumps

Hareket düz plank pozunda başlayın. Kollarınız omuz altında olsun. Bacaklarınız birleşik ve düz olsun. Ardından zıplayarak dizleriniz dirseklerinize değecek pozisyona getirin ve tekrar geriye atlayın.

Hareketi seri halinde 15 kez tekrar edin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir