Pilatesin Hiç Bilmediğiniz Faydaları

Pilates son yıllarda hayatımızın büyük bir parçası. Özellikle evde yapılabilir olması, aşırı zorlayıcı olmaması ve bir çok alanda faydalı olması sayesinde en çok tercih edilen egzersiz türlerinden biri. Düzenli olarak yapmaya başladığınızda kısa zamanda bir çok faydasını görebileceğiniz pilatesin faydaları arasından en ilginç olanları sizler için derledik.

Pilatesin Faydaları

1 . Sırt Ağrılarını Azaltır

Düzenli pilates yapmak bel ve sırt ağrılarını büyük oranda azaltır. Pilates sayesinde sırt desteklenerek core kasları güçlendirilirken duruş bozuklukları giderilir ve buna bağlı sırt ve bel ağrıları da zaman içerisinde azalır.

2 . Esnekliği Artırır

Yoganın esnekliği artırdığı bilinen bir gerçek. Tıpkı yoga gibi pilates de düzenli yapıldığında vücudun esnekliğini artırır. Pilates hareketleri vücudun her alanda hareket etmesini sağlayarak hareket imkanını artırır.

3 . Duruş Bozukluklarını Düzeltir

Özellikle masa başı çalışanlarının en büyük problemi olan duruş bozukluğu pilates ile giderilebilir. Pilates sayesinde kas dengesizlik, core bölgesinin güçlenmesi ve omurganın kuvvetlenmesi ile birlikte yaşanan kamburluk, duruş bozuklukları gibi problemler de zaman içerisinde tamamen iyileşebilir.

4 . Zayıflatır

Sağlıklı bir beslenme programı ile birlikte birleştireceğiniz bir pilates düzeni kısa sürede istediğiniz kiloya ulaşmanızı sağlar. Sadece kilo vermekle kalmaz vücudunuzu şekillendirir, six pack lere sahip olur ve poponuzu şekillendirip kaldırabilirsiniz. Vücudunuzdaki sarkmalar ve çatlaklar da pilates ile tamamen engellenebilir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir