Pilatesin Cinselliğe Etkisi

Pilatesin fit bir vücut ve sağlıklı bir yaşam sunmanın yanı sıra cinselliği de olumlu yönde etkileyen birçok özelliğinin olduğunu biliyor muydunuz?

Düzenli olarak yapılan pilates hareketleri; kasları geliştiriyor, kan dolaşımını düzenliyor ve kişinin dayanıklılığını arttırıyor. Büyün bunlar da kadın ve erkeğin cinsel yaşamında daha aktif olmasına olanak tanıyor.

Peki, pilates ile cinsel yaşam nasıl daha aktif bir hale geliyor?

pilatesin cinselliğe etkisi

  • Özellikle pilates yapan erkekler; iktidarsızlık sorunundan kurtuluyor. Kas kuvveti artan erkekler, erken boşalma, sertleşememe vb. can sıkıcı birçok cinsel sorunla karşılaşmak zorunda da kalmıyor. Bu sorunlar, daha çok kilolu ve egzersiz yapmayan erkeklerde görülüyor.
  • Pilates; prostata yakalanma riskini azaltıyor, sertleşememe sorununu en aza indirgiyor, cinsel ilişki süresini uzatıyor, cinselliğin daha kolay olmasına yardımcı oluyor.
  • Pilates, hem erkek hem de kadında hormon faaliyetlerini olumlu yönde etkiliyor, hormon salgılarını arttırıyor. Bu da çiftler arasında cinsel isteksizlik yaşanma durumunun önüne geçiyor.

pilatesin cinselliğe etkisi

  • Pilates; fit ve çekici bir vücuda sahip olma imkanı tanıdığı için erkek ve kadının kendine duyduğu özgüven de artıyor. Bu da cinsel ilişkide kişinin kendini daha rahat ve daha mutlu hissetmesini sağlıyor.
  • Pilates, cinsel isteği arttırıyor, kişinin yaşadığı cinsel birliktelik ve orgazmdan daha çok keyif almasına imkan sunuyor.
  • Pilates, seks duyarlılığını da arttırdığı için erkek ve kadın cinsel birliktelikten maksimum haz duyuyor.
  • Düzenli yapılan pilatesin cinselliğe bir diğer olumlu etkisi ise endorfomin hormonunu arttırarak, cinsel birleşme için daha uygun bir ortam hazırlaması.
  • Pilates yapan kişilerin yapmayanlara oranla vücutları daha esnek olduğu için, pilates yapanlar cinsel ilişki esnasında daha rahat ve daha fazla pozisyon seçeneğine açık oluyor. Bu da çiftlere daha keyifli bir cinsel ilişki sunuyor.

Kısacası, pilatesin cinselliğe etkisi saymakla bitmeyecek kadar çok. Sizler de pilatese başlayarak, daha aktif, daha mutlu ve daha eğlenceli bir cinsel yaşama sahip olabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir