Pilates ve Beslenme

Vücudun zindeliğini arttırmak, esnekliğini geri kazandırmak adına yapılan pilates; son dönemlerin gözde egzersizlerden bir tanesi olarak da bilinmekte. 20. yüzyılın başında geliştirilen pilates çok kısa bir süre içerisinde tüm dünyada büyük bir beğeni ile yapılmaya devam etmektedir. Omurga ve kas yapısını güçlendiren pilates ile birlikte insanlar çok daha düzgün bir duruşa sahip olabilecekler. Bununla birlikte eğer ki kişi düzenli olarak yaptığı pilates ile birlikte beslenmesine de dikkat ederse kilo vermeye başlayacak, vücudundaki fazla yağlardan kurtulurken aynı zamanda kas kütlesini de arttırmış olacak.

pilates yaparken beslenme

Pilates yapılırken kesinlikle karnın tok olmamasına dikkat edilmeli. Yemekten en az bir kaç saat sonrasında pilates yapılmalı eğer ki hipoglisemi gibi bir durum varsa küçük bir öğün sonrasında pilatese başlanmalıdır. Vücudun pilates esnasında kaybedilecek olan sıvı miktarının karşılanması adına mutlaka her 20 dakikada bir su içilmelidir. Kepekli pirinç, kinoa, bulgur, esmer ekmek, tahıl ürünleri ve sebzeler gibi posalı yiyeceklerin tüketilmesi gerekmektedir. Pilates yaparken yağ yakımının hızlandırılması adına kalsiyum alımı arttırılmalıdır. Bunun için de yağsız yoğurt ya da süt tüketilmeli.

sağlıklı zayıflama

Günlük sebze tüketimi ise 3 4 porsiyon olmalıdır. Mevsime göre tüketilecek sebze ile pilatesin vücuda sağlamış olduğu faydalar arttırılmış olacaktır. Sebzenin yanı sıra tüketilmesi gereken diğer bir şey ise balık. Kişilerin haftada iki kere balık tüketmesi, çok daha iyi bir vücuda sahip olmasına yardımcı olacaktır.