Pilates Ne Sıklıkla Yapılmalı?

Kasları güçlendiren, vücudun direncini arttıran egzersizler arasında kendine yer bulmayı başaran pilates, her anatomik yapıya göre farklı şekillerde yapılabilmektedir. Örneğin masa başında çalışan bir insanın kamburluk gibi duruş bozukluklarından dolayı deforme olan dokularını güçlendirmek için pilates yapmaları gerekmektedir. Bacaklarında ya da bel kısmında ağrılar veya sorunlar kişiler de yine bu alanları güçlendirmek adına pilates yaparlar.

pilates nasıl yapılır

Pilatesin faydaları her geçen gün yapılan araştırmalar sayesinde insanlara sunulmakta, böylece pilates yapan insanların sayısında çok ciddi bir artış meydana gelmektedir. Düşünülenin aksine pilates yapmanın belirli bir yaşı yoktur. Yani insanlar hangi yaşta olurlarsa olsunlar fark etmez doğru hareketleri yaparak vücut dirençlerini arttırabilirler.

evde pilates nasıl yapılır

İnsanların büyük bir kısmı pilatesin faydalarını öğrendikten sonra hiç zaman yitirmeden pilatese başlamak istiyorlar. Lakin yaptıkları yanlışlar sonrasında pilates onlara fayda yerine zarar sağlayabiliyor. Pilatesin ne kadar sık yapılacağı, vücutların ihtiyaçlarına bağlı olarak değişim göstermektedir. Uzmanlar haftada 2 ya da 3 defa yapılacak olan pilatesin vücut için yeterli olacağı görüşünü savunuyorlar. Pilates yapılırken dikkat edilmesi gereken en önemli noktalardan bir tanesi ise düzenli olarak yapılması. Çünkü aksi durumda vücutta meydana gelecek olan farklılıkların etkisinin görülmesi olması gerekenden çok daha uzun sürede ortaya çıkabilecektir. İnsanlar düzenli olarak yapacakları 10 seansta farkı hissederken 20 seans sonrasında vücutlarındaki farklılığı görecekler.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir