Pilates İle Zayıflama

Sağlıklı olmak, vücuda esneklik kazandırmak, kasları güçlendirmek ve kilo vermek için yapılan spor aktivitelerinin başında son yıllarda pilates gelmekte. Pilates ile kilo vermek,  sağlıklı ve fit bir vücuda sahip olmak aslında hiç de zor değil.

    Pilates zayıflatır mı?

Pilates zayıflatır ve sadece zayıflatmakla da kalmaz. Vücudun sağlıklı olabilmesi için doğru bir şekilde nefes alıp vermesine, vücudun doğru bir duruş kazanmasına yardımcı olur. Pilatese bir günde ayıracağınız yarım saat ile yaklaşık olarak 200 – 300 kalori yakabilirsiniz. Tabi sadece hareket etmek zayıflamak için yeterli değil. İyi bir diyet programı ile birlikte istediğiniz kiloya ulaşabilirsiniz.

Pilates ile kilo verme hareketleri:

  • Başlangıç olarak sırtüstü yere uzanın. Ayaklarınızı düz bir şekilde uzatıp hafifçe birleştirip havaya kaldırın. Başınızı da göğsünüze yaklaştırın. Bu şekilde 1 – 1,30 dakika kadar bekleyin. Biraz dinlenip hareketi tekrarlayın.
  • Sırtüstü uzanın. Pilates topunu ayaklarınızın altına alarak mekik hareketi yapın.

pilates-yarim-mekik

  • Pilates topunu ayaklarınız 90 derece açıyla değecek şekilde ayaklarınızla tutun. Ayağınızdan kaymamasına dikkat edin. Kollarınız yanlarda olsun. Karnınıza bakarak kalkmaya çalışın ve tekrar uzanın.
  • Sırtüstü uzanın ve ayaklarınızın altı yere değecek şekilde kollarınızın üzerinde kalkın. Bu pozisyonda ayaklarınızın her birini teker teker kaldırıp indirin.

pilates-karin-hareketleri_646x340

  • Pilates topunun üzerine uzanın. Top karnınızın altında olsun. Sağ el ve sol bacağınız yerde iken sol kol ve sağ bacağınızı gerdirerek havaya kaldırın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir