Pilates İle Spor Arasındaki Farklar

Kilo vermek isteyen insanların büyük bir kısmı bunun için yalnızca diyetin işe yaramayacağını biliyor ve spor yapmaya çalışıyorlar. Lakin bu konuda yaptıkları yanlışlıklar sonrasında istedikleri gibi bir kilo kaybı meydana gelemiyor. Yalnızca kilo vermek amacı ile pilates yapıyorsanız, istediğiniz sonuçlara ulaşmanız zaman alacaktır. Çünkü pilatesin faydalarının başında vücuda esneklik kazandırması gelmekte.

pilates ile spor arasındaki farklar

 

Vücudundaki fazla yağların yakılmasını isteyen kişilerin öncelikli olarak farklı spor dallarını düzenli olarak yapması, sonrasında pilatese başlaması gerekmektedir. Düzenli bir şekilde yapılacak olan pilates vücudun sıkılaşmasına ve sonrasında da esneklik kazanmasına yardımcı olacaktır. Yapılacak olan pilateste temel amaç fiziksel kapasitenizi zorlamamak şartı ile ruh ve beden sağlığını korumak olacaktır.

 

Spor yapmanızdaki amaç ise sağlığınızı ve formunuzu sağlamak olur. Pilatesin faydalarına bakıldığı zaman da görülebileceği üzere ağırlıklı olarak üst beden için çalışmalarının yapılır. Pilateste herhangi bir rekabet bulunmaz, kendi vücudunuzu dinleyerek onun isteklerini yerine getirirsiniz.

evde pilates

Bu da sizin yalnızca esnek ve sıkı bir vücuda sahip olmanızı sağlamaz. Bununla birlikte düzenli bir şekilde pilates yapmaya başladığınız zaman ruhsal anlamda da kendinizi iyi hissetmeye başlayacaksınız. En önemlisi de pilates ile birlikte aslında nefes alıp vermeyi de öğrenirsiniz. Panik yaşamadan derin nefesler almanız ve sonrasında tamamen boşaltmanız ile birlikte kanınız da temizlenecek, böylece kendinizi çok daha sağlıklı hissetmeye başlayacaksınız.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir