Mükemmel Bir Vücut İçin Pilates Hareketleri

Herkes sağlıklı bir bedene, güzel bir vücuda sahip olup incecik bir görünüş yakalamak ister. Spor merkezleri de bu sebeplerden dolayı günümüzde dolup taşmakta. Erkekler daha çok kas geliştirmeye yönelik spor yaparken kadınlar ise istenmeyen bölgelerdeki yağlarını eritmek isterler. Artık spor merkezlerine para harcamaya gerek kalmadan mükemmel bir vücut için yapılması gereken pilates hareketleri ile evinizde kolayca sıkılaşabilir, güze bir görüntü elde edebilirsiniz.

Daha ince ve daha güçlü bir vücuda ulaşmak için başlamanız gereken yer karar verme aşamasıdır. Öncelikle kendi kendinizi dinleyin ve eğer gerçekten bunu istiyorsanız başarabileceğinize inanın. Daha sonra ise basit bir kaç öneriyle beslenme şeklinizi düzene sokun. Örneğin günde en az 8 bardak su için ve az ama sık yemek yiyin. Sonrasında ise basit pilates hareketleriyle evinizde kolayca bu görünüşe sahip olun.

Evinizde kendi kendinize yapabileceğiniz bazı pilates hareketleri şu şekildedir:

  • Yere sırt üstü uzanın bacaklarınızı vücudunuzla 45 derecelik açı yapacak şekilde yukarı kaldırın. Dizlerinizi kırın ve kollarınızı yanınıza alın. Bacaklarınızı ileriye dümdüz uzatırken başınızı çenenizin göğüs kafesinde değmediğinden emin olarak kaldırın. Başınızla birlikte kollarınızda kalkacak ve ileriye doğru uzanacak tabi ki. Bu hareketi 10 defa yaptıktan sonra yukarda kalın ve 10 tane de çok kısa nefesler vererek ileriye doğru çok küçük itişler yapın.

pilates100

  • Tekrar bu şekilde yatın. Bacaklarınızı aynı şekilde kaldırın ve kırın. Bu sefer bacaklarınızı ileri uzatırken kollarınızla bir sağa bir sola doğru uzanın. Bu hareket yan karın kaslarınızın çalışmasını sağlayacaktır.
  • Yine sırt üstü yatın yalnız bu sefer bacaklarınızı dümdüz uzatın. Bacaklarınızı vücudunuzla 90 derecelik açı yapacak şekilde havaya kaldırın yalnız dümdüz olmasına dikkat edin. Daha sonra bacaklarınızı bir karış indirin burada 10 saniye bekleyin. Bir karış daha indirin ve burada da 10 saniye bekleyin. Bir karış daha indirin ve burada da bir 10 saniye bekleyin. Bu hareket hem karın hem de bacak kaslarınızın çalışmasını sağlayacaktır.

Corkscrew

  • Ayağa kalkın bacaklarınızı omuzlarınızın genişliğinde açın. Daha sonra sağ bacağınızı öne doğru atın ve öndeki bacağınızın dizini kırın, sanki yerden bir şey alacakmış gibi. Sonra öndeki bacağınızı arkadakinin yanına getirin.

 

Siz de kolay pilates hareketleriyle evinizde sağlıklı, dirençli ve istediğiniz gibi bir görünüşe ulaşabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir