Kol ve Bacakları Aynı Anda Çalıştıran 4 Egzersiz

Kol ve bacak bölgenizi aynı anda çalıştırmanıza imkan sağlayan bu egzersizleri evinizde kolayca yapabilirsiniz. İşte kol ve bacakları aynı anda çalıştıran hareketler.

1 . Jumping Jacks With Overhead Dumbbell Press

Her iki elinize de dambıl ya da yoksa küçük su şişeleri alın. Ayaklarınız birbirine bitişik bir şekilde ayakta durun. Avuç içleriniz ileri bakacak şekilde ellerinizi omzunuzun hemen üstüne kaldırın. Zıplayarak ayaklarınızı yanlara doğru açın ve aynı anda kollarınızı düz bir V şeklinde havaya kaldırın. Geri atlayıp başlangıç pozisyonunuza dönün.

Hareketi 1 dakika boyunca tekrar edin.

2 . Overhead Triceps Pulses

Her iki elinizle bir dambılı tutun ve ellerinizi başınızın üstüne dirseklerden 90 derece kırık olacak şekilde kaldırın. Sağ bacağınızı ön çapraza atın ve dizden hafif kırın. Sol diziniz de yere görseldeki gibi kırık olsun. Omuzlarınızı doğrudan kalçalarınızın üzerinde tutmak için, aynı anda vücudunuzu alçaltırken iki dizinizi de eğin ve ağırlıkları birkaç santimetreye indirin. Ardından vücudunuzu ve ağırlıkları birkaç inç yukarı kaldırmak için sol topuk ve sağ ayak parmaklarınızla yukarı doğru itin.

Hareketi 1 dakika tekrar edip diğer bacağınıza geçin.

3 . Squat Press and Twist

Her iki elinize de dambıl alın ve bacaklarınız omuz genişliğinden biraz daha geniş olacak şekilde ayakta durun. Ayak parmaklarınız öne baksın. Dirseklerinizi kırarak dambıllar kulak hizanıza yakın olacak şekilde kollarınızı yukarıya kaldırın. Squat yapın ve kalkarken sağ ayak topuğunuzla destekleyerek sola doğru twist yapın, aynı esnada kollarınızı da yukarıya kaldırın. Ardından tekrar düz durup squat yapın ancak bu kez sol topuğunuzu kaldırıp sağ tarafınıza twist yapın.

Hareketi 1 dakika boyunca tekrar edin.

4 . Superman to Shoulder Pullback

Yere yüz üstü uzanın, ayaklarınızın arasına bileklerden destek alarak pilates topu yerleştirin. Kollarınızı avuç içleriniz aşağı bakacak şekilde ve dirsekler hafif kırık kulaktan uzak olacak şekilde öne yerleştirin. Nefes alıp aynı anda kollarınızı ve bacaklarınızı yerden kaldırın. Top havaya kalktığında kollarınızı iki dirseği de yanınıza döndürecek şekilde yana getirin. Ardından tekrar öne getirip başlangıç pozisyonuna geri dönün.

Hareketi 1 dakika boyunca tekrar edin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir