Karın Bölgesi için Evde Kolay Hareketler

Karın bölgesi genelde kadınların en çok şikayet ettiği, eritmesi en zor bölgelerden biri. Ne kadar diyet yaparsanız yapın etkili ve düzenli bir egzersiz olmadan karın bölgenizi şekle sokamazsınız. Evde kendi kendinize yapabileceğiniz kolay ve basit karın egzersizleri ile düzenli bir diyet programını birleştirirseniz kısa sürede karın bölgenizi istediğiniz forma sokabilirsiniz. İşte evde kolayca yapabileceğiniz kolay karın hareketleri!

Karın Bölgesi için Evde Kolay Hareketler

1. The Jack Knife

Matınızın üzerine sırt üstü uzanın. Sol elinizi kalça yanına avuç içi bakacak şekilde yerleştirin sağ elinizi ise başınızın üstünde elinizin tersi yere gelecek şekilde yerleştirin. Bacaklarınızı düz ve hafif aralık bırakın. Sağ kolunuz ile birlikte üst gövdenizi kaldırın ve  Aynı anda sol bacağınızı kaldırın. El parmak uçlarınız ayak parmak uçlarınıza değene kadar yükselin ve geri dönün. Hareketi 10 kez tekrar edin, ardından diğer kol ve bacağınız için tekrarlayın.

2. The Reverse Crunch

Matınızın üstüne sırt ürtü uzanın. Bacaklarınızı dümdüz uzatıp birleştirin.Kollarınızı kalça altına destek olacak şekilde yerleştirin. Bacaklarınızı havaya düz bir şekilde kaldırın ve karın bölgeniniz sıkarak poponuzu yerden crunch yapar gibi kaldırın.

Hareketi 15 kez tekrar edin.

3. The Side Plank Hip Dips

Side plank pozuna geçin. ( Bknz : Side plank nasıl yapılır? )Dengenizini sağlayarak kalçanızı önce yere indirin sonra havaya kaldırın. Kendinizi her seferin mümkün olduğunca yükseltin. Hareketi 1 dakika boyunca önce sağ tarafınız sonra da sol tarafınız için yapın.

4. The Spiderman

Klasik plank pozuna geçin. Kollarınız omuz hizasında olsun. Ayaklarınız hafif aralık kaldın. Vücudunuz düz bir çizgi halinde olsun. Duruşunuzu bozmadan sağ bacağınızı dizinize doğru çekin ve geri götürün ancak yere basmayın. Ardından aynı hareketi 15 kez tekrar edin.

Hareketi tamamladıktan sonra sol bacağınız için tekrar edin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir