Evde Pilates Hareketleri

Son yıllarda oldukça popüler olan pilates, özellikle bayanlar tarafından severek yapılmakta. Esnek, fit ve sağlıklı bir vücuda sahip olmak için pilatesi rahatlıkla her yerde yapabilirsiniz. Pilates hareketleri vücuda esneklik sağlayarak vücudun yapısını da düzeltmeye yardımcı olur. Özellikle duruş pozisyonundaki bozukluklara iyi gelmekte ve doğru nefes alıp vermeyi öğreterek vücuda bu şekilde birçok fazla faydası bulunmaktadır. Pilates için illa spor salonuna gitmek gerekmez. Evde pilates yapabilirsiniz. Çeşitli DVD’ler ile çalışabilirsiniz. Bölgesel hareketleri çalışabilir, istediğiniz bölgeyi inceltebilir ya da kaslarınızı geliştirebilirsiniz. Pilates, vücuttaki sarkmalara da iyi gelmekte, daha genç ve diri bir görünüme kavuşmanıza yardımcı olmaktadır. kolayca pilates yapabilmek için pilates topu edinebilir isterseniz evde pilates hareketlerini topla veya topsuz yapabilirsiniz.

Evde pilates nasıl yapılır?

1 . Sırtüstü yere uzanın. Ayaklarınızı dizlerinizden kırarak hafifçe karnınıza doğru çekin. Elleriniz yanlarda ve avuç içleriniz yere bakar şekilde dursun. Kalça ve belinizi sıkarak hafifçe yukarı kaldırın. Yukarı kaldırırken nefes alın, 5 saniye kadar bekleyin. Aşağı indirirken nefesinizi verin. Bu hareketi 20 kere tekrarlayabilirsiniz.

en_iyi_5_pilates_hareketi

2 . Sırtüstü yere uzanarak ayaklarınızı karnınıza doğru dizlerinizden çekin. Elinize küçük bir top alın. Bacağınızın birini uzatarak diğerini sabit tutarak topu aralarından geçirin. Ayaklarınız yere değmesin. Topları değiştirirken nefes alın, bacağınızı uzatırken nefes verin. Hareketi 20 kere tekrarlayabilirsiniz.

pilates topu ile bacak incelt

3 . Pilates topunun üzerinde oturun. Bacaklarınızı omuz hizasında hafifçe açın. Sırtınız dik olsun. Belden aşağı kısmı yerinden oynatmadan nefes alıp sağa dönerken nefes verin. Yine nefes alın ve sola dönerken nefesinizi verin. Bu hareketi 15 kere tekrarlayabilirsiniz.

pilates ile bel eritme

4 . Yere sırtüstü uzanın. Bacaklarınızı düz bir şekilde pilates topunun üzerine doğru uzatın. Kollarınızı başınızın üstünden geriye doğru uzatın. Mekik hareketi gibi hafifçe ayaklarınıza doğru uzanın. Uzanırken nefes verin, tekrar eski pozisyona dönerken nefes alın.

pilates-topu-ile-basen-eritme-hareketleri_646x340

5 . Sırtüstü yere uzanın. Ellerinizi yanlarda uzatın. Ayaklarınızı karnınıza doğru ve yere paralel olacak şekilde dizlerden kıvırarak çekin. Sağ ayağınızı sabit tutarak sol ayağınızı yavaşça yere indirin. Yere değirmemeye dikkat edin. Tekrar eski haline getirip bu sefer diğer ayağınızı yere indirin. Bu hareketi 12 kez tekrarlayın.

hundred-egzersizi1

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir