Daha Seksi Bacaklar için Kolay Bacak Egzersizleri

Bu basit egzersizleri evinizde yapabilmek için tek ihtiyacınız olan şey direnç bandı. Evinizde, tatilde ya da otelde nerede olursanız olun sadece 15 – 20 dakikanızı ayırarak güçlü ve formda görünen bacaklara sahip olabilirsiniz. İşte her yerde kolayca yapabileceğiniz kolay bacak egzersizleri:

Kolay Bacak Egzersizleri

1. Static High Knees

Direnç bandını her iki ayağınıza geçirip bacaklarınızı omuz genişliğinde açın. Kolları dirsekten olacak şekilde hafifçe kırın. Aynı anda sağ uyluğunuz yere paralel olacak şekilde sol kolunuzu ve sağ dizinizi kaldırın.

Hareketi sağ bacağınız için 10 kez tekrar edin ve ardından aynı hareketi sol bacağınız için 10 kez tekrar ederek tamamlayın.

2. Split Jumps

Direnç bantları ayak bileklerinize dolayın ve ayaklarınızı omuz genişliğinde aralayın. Dizlerinizi bükün ve sağ bacağınızı öne, sol bacağınızı geriye doğru çektiğiniz an yukarıya doğru atlayın. Aynı zamanda, ivme kazanmak için sol kolunuzu ileri ve sağ kolu geriye doğru sallayın.  Ayaklarınızı başlangıç pozisyonuna getirin.

Hareketi sağ bacağınız için 5 kez tekrar edin ve ardından aynı hareketi sol bacağınız için 5 kez tekrar ederek tamamlayın.

3. Plank Knee Thrusts

Direnç bandını sol ayağınızın topuk kısmına sağ ayağınızın bileğine sarın ve plank pozisyonuna geçin. Kollarınız omuzlarınız ile aynı hizada olsun. Sırt bölgenizin düz bir çizgi halinde olmasını sağlayın. Sağ ayağınızı yerden kaldırın ve sağ dizinizi sağ dirseğinizin yanına gelecek şekilde çekin. Sonra başa dönün ama ayağınızı yere bırakmayın.

Ayak yere değmeden hareketi 10 kez tekrar edin ardından diğer bacağınız için uygulayın.

4. Standing Hip Abduction

Direnç bandını her iki ayağınızın bileklerine sarın.  Ardından ellerinizi kalçalarınıza koyup ayaklarınızı kalça genişliğinde açın. Ağırlığınızı sol ayağınıza kaydırın ve bu esnada sağ ayağınızı yerden kaldırın.Elleri kalçalardan ayırmadan destek sağlayarak sağ ayağı mümkün olduğunca yana kaldırmaya çalışın. Bir iki saniye en gergin pozisyonda durup yavaşça geri dönün.

Hareketi sağ bacağınız için 10 kez tekrar edin ve ardından aynı hareketi sol bacağınız için 10 kez tekrar ederek tamamlayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir