Daha Seksi Bacaklar için 3 Pilates Hareketi

Bacak bölgenizi zayıflatmak, şekillendirmek ve daha seksi görünmesini sağlamak istiyorsanız düzenli egzersiz şart. Aşağıda vereceğimiz pilates hareketlerini rutin egzersizlerinize dahil edip düzenli olarak yaptığınızda kısa süre içinde etkisini hissetmeye başlayacaksınız.

1 . Ball Bridge Hareketi

pilates-hareketleri

Ball bridge hareketi için matınızın üzerine sırt üstü yatın. Pilates topunu görseldeki gibi ayaklarınızın altına yerleştirin. Ellerinizi yanlarınıza avuç içleriniz yere oturacak şekilde yerleştirin. Dizlerden kırarak kalçanızı yavaşça yukarıya kaldırın. Karın kaslarınız sıkı, üst bacak ve gövdeniz aynı hizada düz bir şekilde olsun.  Ardından tekrar kalçanızı yere indirin. Egzersizi uygularken belinizi ve omurganızı zorlamadan yapmaya özen gösterin.

Hareketi dengenizi bozmadan 10 tekrar halinde gerçekleştirin.

Ball bridge egzersizi, bacak bölgenizi şekillendirirken karın ve kalça kaslarınızı da çalıştıracak bu bölgelerinizi sıkılaştıracaktır.

2 . Ball Side Leg Lifts

pilates-hareketleri

Matınızın üzerine yanlamasına yatın. Pilates topunu iki ayağınızın arasına alın. Sağ kolunuzu başınızın altından destekleyerek yere uzatın. Sol kolunuz ile de yeri tutup baskı yaparak denge ve destek sağlayın. Nefes verin ve kalçalardan olacak şekilde iki bacağınızı da havaya kaldırın. Düzenli ve ritmik hareketler ile pilates topunu bir aşağı bir yukarı kaldıracak şekilde bacaklarınızı yere ve havaya indirip kaldırın.

Egzersizi 3 x 10 set halinde her iki taraf için de tekrarlayın.

Ball side lef lifts egzersizi başta iç bacaklar olmak üzere bacak bölgesini şekillendirin, kalça kası yapmanızı sağlar.

3 . Lateral Band Walking

pilates-hareketleri

Pilates bandını dizlerinizin hemen altına olacak şekilde yerleştirin ve dizleriniz hafif aralık olacak şekilde ayakta dik bir şekilde durun. Sağ bacağınız ile sağ tarafınıza büyük bir adım adın ve sol bacağınız ile hareketi takip edip solunuza adım adın. Egzersizi 15 kez tekrar edin. Ardından aynısını başlangıç sol bacak olacak şekilde tekrarlayın.

Lateral Band Walking egzersizi, diz eklemlerini, alt bacak ve üst bacak gücünü artırır. Bu bölgelerin sıkılaşmasını sağlar.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir