15 Dakikalık Tüm Vücut Egzersizleri

Sadece 15 dakikanızı alacak ancak aynı zamanda tüm vücudunuzu çalıştıracak bir egzersiz programımız var. Egzersiz yapmaya zaman bulamadığını söyleyenlerin bile bahane yaratamayacağı, gününüzün sadece 15 dakikasını alacak bu kısa ancak etkili egzersiz programını düzenli olarak yaparak kısa sürede belirli bir formu yakalayabilirsiniz. İşte 15 dakikalık tüm vücut egzersizleri.

Tüm Vücut Egzersizleri

1. The Pilates Row

Sırtınız düz olacak şekilde hafif öne eğilmiş, dizleriniz kırık bir pozisyonda durun. Direnç bandını sağ ayağınızın altından geçirin ve iki eliniz ile uçlarından tutun. Sağ bacağınızı havaya kaldırın ve aynı anda sağ bacağı geriye doğru çekerken sol kolunuzu öne uzatarak bandı gerin. Sağ kolunuz sabit kalsın. Birkaç saniye bu pozisyonda bekleyerek  tekrar başa dönün ve hareketi 3 kez tekrarlayıp, sol bacağınıza geçin ve 3 kez de sol bacak için tekrar edin.

2. The Staggered Fly

İç bacaklarınızı yakacak olan bu hareket için bacaklarınızı omuz genişliğinde açın. Direnç bandını ayaklarınızın altından çaprazlamasına olacak şekilde geçirin ve uçlarını iki elinizde tutun. Yavaşça ayağa kalkın ve kollarınızı yanlara kaldırarak T harfi pozisyonuna geçin. Hareketi 10 kez tekrar edin.

3. The Superwoman Press

Bu harekette denge ve odak oldukça önemli. Direnç bandını sağ ayağınızın altına alın ve üzerinden çaprazlayarak iki elinizle uçlarından tutun. Sol ayağınızı atabildiğiniz kadar geriye atın ve parmak ucunda durun. Sırt bölgeniz düz olsun. Ardından kollarınızı yavaşça, sırt bölgenizdeki gerginliği hissedene kadar yanlara doğru açın ve birkaç saniye durup başlangıç pozuna geri dönün. Her iki taraf için de hareketi 10’ar kez tekrar edin.

4. The Va Va Voom Squat

Matınızın üzerinde hafif geriye yaslanarak oturun ve direnç bandını sol ayakkabınızın etrafına birkaç kez sarın. Ardından sol ayağınızı yukarı kaldırın ve sağ elinizle bandı ayakkabınızdan çekin, kolunuzu düz bir pozisyondan T şeklinde olana kadar tutun . Hareketi 15 kez tekrar edip diğer bacağınıza geçin ve bir 15 tekrar daha yapın.