Yaz Aylarında Zayıflatan Besinler

Yaz aylarında da kilonuzu korumak, fazla tatlı tüketimi sonucunda sonbahar aylarına birkaç fazla kilo daha almış bir şekilde girmek istemiyorsanız; tüm yaz boyunca da spor yapmaya devam etmeli, yaz aylarında zayıflatan besinler tüketmeye özen göstermelisiniz. Aksi halde yazın serinlemek amaçlı tükettiğiniz aşırı dondurma ve soğuk içecekler, birkaç kilo olarak vücudunuza yerleşebilir.

Yaz aylarında zayıflamak için neler tüketmeliyiz?

17a4ac8978845e20da112297c270faf5* Yaz aylarında tüketebileceğiniz ilk besinler içerisinde tüm yaz boyunca sofralarımıza konuk olan ‘karpuz’ yer alıyor. İçeriğinde yüksek oranda su yer aldığı için karpuz, hem zayıflamanıza yardımcı oluyor hem de kabızlık sorununuza bir çözüm teşkil ediyor. Yalnız her besinde olduğu gibi karpuz tüketirken de aşırıya kaçmamalı birkaç dilimden fazlasını tüketmemelisiniz. Aksi halde karpuzun içerisinde yoğun olarak bulunan şeker, kilo almanıza neden olabilir.

Yaz aylarında hem formumu korumak hem de birkaç kilo vermek istiyorum, diyorsanız; tüketebileceğiniz bir diğer meyve şeftali. Bağırsakların çalışması üzerinde etkili olan, iştah kesici özelliği bulunan şeftaliyi, yaz ayları boyunca gönül rahatlığı ile tüketebilirsiniz. Sabah aç karnınıza tükettikten sonra ardından iki bardak su içerek, kısa süre içerisinde şeftalinin zayıflatıcı etkilerini görmeye başlayabilirsiniz.

cacık yararlarıYaz aylarında kilo verdiren besinler içerisinde ‘cacık’ belki de en çok tercih edilen yiyecekler içerisinde bulunuyor. Öyle ki katkı maddesiz yoğurt ve salatalık ile hazırlayabileceğiniz ‘cacık’ yazın hem serinlemenize hem de zayıflamanıza katkıda bulunabilir.

* Her mevsim olduğu gibi yaz aylarında da pirinç pilavı yerine bulguru tercih ederek, formunuzu koruyabilirsiniz.

* Yaz aylarında vücudumuzun temel ihtiyacı olan ‘su’yu da bol bol tüketmeyi unutmayın. Günde en az 2 litre su tüketerek, zayıflama programınıza sadık kalabilirsiniz.

Yaz aylarında ara ögün olarak bol bol meyve tercih etmeli, yiyeceklerinizi sık sık ve azar azar 4 er saat arayla tüketmeye özen göstermelisiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir