Temizlik

Temizlik aslında oldukça ciddiye alınması gereken bir iştir. Bu yüzden çok sayıda temizlik firması kurulmuş ve branşlarına göre ayrılmıştır. Bir çok temizlik firması apartman temizliği, ev temizliği, ofis temizliği, kurumsal temizlikleri üstlenirken bir kısmı da hijyen ile birlikte olması gereken temizliğin tamamlayıcı branşlarını seçmişlerdir.  Bu tamamlayıcı branşlar arasında dış cephe cam temizliği, böcek ilaçlama, baca temizleme, peyzaj ve bahçe temizleme, havuz temizleme  yer alır.

Dış Cephe Cam Temizliği

Apartman ve işletmelerin dış cephe cam temizliği profesyonel ekipler tarafından gerçekleştirilmelidir.  İç pencere cam temizliği ne kadar kolaysa  dış cephelerde yer alan camların temizliği zordur. Yüksek binalarda  doğru iskele kurulumu, doğru ekipmanların kullanımı işçi sağlığı açısından her türlü tedbirin alınması gereklidir. Pencerelerinizin ışıldamasını sağlamak için verilen bu hizmet sonrası apartmanınıza  veya işletmenize  dışarıdan bakmak bile gurur vericidir.

Baca Temizleme

Bacalar, yangını günlük olarak kullanırken veya odun ve kömür gibi katı yakıtları yakarken yılda en az bir kez veya yılda üç kez baca temizliği gerçekleştirilmelidir.  Temizlik, baca yangınlarına yol açabilecek tehlikeli bir kurum oluşmasını önler.

Böcek İlaçlama

Böcek İlaçlama firmaları kimyasal olarak çeşitli şekillerde çalışırlar ve bazıları diğerlerinden daha etkilidir. Bununla birlikte, en yaygın pestisit sınıfı olan organofosfatlar, uygulandıkları zaman böcek istilasını kontrol etmek için genel bir yollara sahiptir. Böylelikle böcek ilaçlarının çoğu nasıl çalışır, asetilkolinesterazı yok eder ve kas gevşemesini engeller. Bunun, etkilenen böcekler için anlamı, solunumun kontrolünü sağlayan kasların artık işlev görmemesi ve böceklerin, felç ve oksijen eksikliğinden ötürü hızla boğulup ölmesini sağkar. Bu tür kontrol araçları çok etkilidir ve yüzey spreyleri, aerosoller veya jel yemleri ile verilebilir.

Diğer bir yaygın kontrol aracı, böceklerin yumurtlama aşamalarını etkileyen kimyasal pestisitlerin kullanılmasıdır. Bazı pestisitler, bu şekilde yumurtlamasını engeller ve böceklerin bu süreçte ölmesine neden olurlar. Bu tip pestisitler, yüzey spreyleri, aerosoller veya jel yemleri kullanılarak organofosfatlarla aynı yollarla verilebilir.

Havuz Temizleme

Evinizin,  yazlığınızın temizliği, bahçe ve peyzaj işlemlerinizin yapılmasının ardından havuz temizleme işleminizi de yaptırmayı unutmayın. Havuzunuzdaki hjyeni sağlamak için  suya klor veya diğer sterilize edici kimyasallar eklemek sadece yeterli olmayacaktır. Örneğin duş yaparken, temizlik maddeleri olan şampuan ve sabun kullanırsınız. Ama küvetiniz sonsuza kadar temiz mi kalıyor? Tabii ki değil. Şampuan ve sabun,  vücudunuzu temizlemek içindir. Bir süre sonra, birikme ve sabun köpüğü görmeye başlayacaksınız.  Ve sonra, küvetiniz ve duş duvarlarınız zamanın çoğunu ıslattığından, olası küf orada büyümeye başlayacaktır. Küvetinizi düzenli olarak temizlemezseniz, bir süre sonra bataklıkta yıkanmaya çalışacaksınız. Aynı şey havuzunuz için de geçerlidir. Klor, brom ve diğer kimyasallar suyunuzu temiz tutmaya yardımcı olur ve bir dereceye kadar, havuzunuzun duvarlarını, tabanını ve çevresindeki alanları da temiz tutmaya yardımcı olurlar.  Ancak kimyasallar yaprakları ve böcekleri suyunuzdan uzak tutamazlar ve havuzunuzun duvarlarını ve zeminlerini süresiz olarak temizlemezler. Havuzunuzu temiz tutmak için klor veya başka kimyasalların kullanılmasına ek olarak, düzenli, kapsamlı havuz temizliği de kesinlikle gereklidir.

Tüm bu hizmetler için teklif gelsin üzerinden en uygun teklifi alabilirsiniz.