Hangi Gelinlik Hangi Mevsimde Tercih Edilir?

Düğün süreci özellikle bir kadının hayatının en önemli ve en özel süreçlerinden biri. Başta gelinlik seçimi olmak üzere düğünün nerede olacağı, hangi mevsimde yapılacağı, kimlerin davet edileceği gibi konular tatlı bir telaş yaratsa da yeni yaşama atılan bir adımda alınacak her bir karar oldukça önem taşır. Örneğin her gelinlik modeli her mevsim için uygun olmayabilir. Gelinlik almadan önce, ilk olarak düğünün yapılacağı tarihi kararlaştırmak ardından da mevsime uygun bir gelinlik modeli tercih etmek gerekir. Peki hangi gelinlik modeli hangi mevsimde tercih edilmeli? Hep birlikte inceleyelim.

Hangi Gelinlik Hangi Mevsimde Tercih Edilir?

1 . Sonbahar Gelinlikleri

Sonbahar havaların hafif serinlemeye başladığı ve doğanın tamamen bir değişim yaşadığı en özel mevsimlerden biri. Tabii ki bu özel mevsim için daha romantik detaylı, daha retro gelinlik modelleri ön plana çıkıyor. İpek ve dantelin ön planda olduğu saten modeller, askılı, uzun ya da truvakar kollu gelinlikler sonbaharın ilk tercih edilenleri. Kabarık, şatafatlı prenses gelinlikler yerine sonbahara uyumlu vintage modelleri tercih edebileceğiniz bu mevsimde renk olarak ise kırık beyaz, cappuccino, somon renkleri gibi yumuşak ve sonbaharın dokusuna uygun renkler seçebilirsiniz.

2 . Kış Gelinlikleri

Kış mevsiminde daha çok uzun kollu, dantel katmanlı gelinlik modelleri tercih ediliyor. Aksesuar olarak kürk ya da boleroların kullanıldığı kış düğünlerinde işlemeli ve katlı etek kesiminden oluşan modeller tercih edebilirsiniz. Ayrıca gelinliğinizin üzerine hem şık ve zarif görünmesi hem de soğuktan koruması için 2018 gelinlik modellerinin favori aksesuarı olan pelerini tercih edebilirsiniz.

3 . İlkbahar Gelinlikleri

İlkbahar düğünlerinde daha çok sateni şifon ya da tül gibi kumaşlar ile hazırlanmış sade ama zarif gelinlik modelleri tercih ediliyor. İnci, taş ve boncuk işlemeler, üç boyutlu çiçek aplikeleri, dantel süslemeler özellikle kır düğünleri için oldukça ideal.

4 . Yaz Gelinlikleri

Yaz mevsiminin hareketliliği gelinlik modellerine de yansıyor. Straplez yakalar, transparan ve işlemeli gövdeler, tek askılı modeller yaz aylarının en çok tercih edilenleri. Prenses kesimden balık kesime dilediğiniz modeli tercih edebileceğiniz yaz aylarında tül etekli ve ışıltılı modeller de tercih edebilirsiniz.

Henüz hangi gelinlik modelini tercih edeceğinizden emin değilseniz Avşar Gelinlik ‘te ( www.avsargelinlik.com ) bulunan hem bedeninize hem de bütçenize uygun birbirinden özel ve farklı modelde gelinlik modellerini inceleyebilir, hem mevsime hem de hayallerinize özel gelinliğinize sahip olabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir