Genç Kalmanın Sırları

Yaşlanmak kaçınılmaz bir son. Hemen herkes yaşlanmadan, yaş alsa da genç kalabilmenin yollarını arıyor. Araştırmalar yaşlı görünmenin % 40 ‘ının genetik olmayan faktörlerden dolayı olduğunu söylüyor. Bu yüzden kendinize ve yaşam tarzınıza dikkat ederek yaşlılık belirtilerini doğal yollardan geciktirebilirsiniz.

Genç Kalmanın Doğal Yolları

1 . Çiğ Tüketmek

Genç kalmanın yollarından biri sebze ve meyve tüketimini artırmak ve bu yiyecekleri çiğ olarak tüketmek. Yiyecekleri çiğ tükettiğinizde vitamin ve besin kaybı yaşamaz, daha az şeker ihtiyacı hisseder, toksine maruz kalma oranınızı azaltırsınız.

2 . Güneşten Korunmak

Güneşin cilde vereceği uzun vadeli hasarlardan korunmak için cildi güneşten korumak şart. Güneşe çıkarken kullanacağınız koruyucu krem ya da yağlar sayesinde cildinizi güneş lekelerinden ve güneşten dolayı oluşacak kırışıklıkların önüne geçebilirsiniz.

3 . Sigarayı Bırakmak

Kandaki oksijen miktarını azaltan sigara, derinin nefes almasını engeller. Cildin renksiz, soluk, cansız bir yapıya sahip olmasına neden olur. Ayrıca cilt hava alamadıkça deride kuruluk gerçekleşir. Sigara ayrıca kan damarlarını daraltarak kan akışını zayıflatır. Bu da da ciltte oluşan yara ve rahatsızlıklarda daha geç iyileşme olmasına neden olur. Ayrıca sigara cilt kırışıklıklarına sebep olur.

4 . Nemlendirici Kullanmak

Her gün düzenli olarak nemlendirici krem kullanmak cildin su seviyesini koruduğundan, ciltte oluşacak kırışıklık ve çizgilerin önüne geçer. Ayrıca nem dengesi sayesinde cilt daha canlı ve parlak görünür.

5 . Su İçmek

Su yaşlanma belirtilerini geciktirici en sihirli şeydir. Günde minimum 8 bardak su içerek hayatınızı devam ettirdiğinizde yaşam gücünüz artar, sindirim sisteminiz düzene girer, saç ve cilt sağlığınız korunur. Ayrıca su içmek stres ve depresyonu da azalttığından, su içerek bu gibi durumların sizi yaşlandırmasının önüne geçebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir