Zamanı Olmayanlar için 3 Dakikalık Egzersiz Programı

İş hayatı, trafik, okul, çocuklar derken çoğu zaman birçok kişi egzersiz yapmaya vakit ayıramıyor. Aşağıda yer alan 3 dakikalık egzersiz programı spor yapmaya vakit bulamıyorum diyenlerin bahanelerini yıkmak için hazırlandı. İşte gününüzün sadece 3 dakikasını ayırarak tüm vücudunuzu çalıştırabileceğiniz egzersizler!

3 Dakikalık Egzersiz Programı

1 . Feet-Elevated Glute Bridge

Bir stand ya da benchin önünde durun. Ayak topuklarınız bench üzerinde olacak şekilde, benchin önünde matın üzerine uzanın. Kollarınızı avuç içleri havaya bakacak şekilde yanlarınızda tutun. Sırtınız yerde düz bir pozisyonda olsun ( a) . Karın ve kalça kaslarınızı sıkarak yavaş ve kontrollü bir şekilde kalçanızı havaya kaldırın (b), vücudunuz düz bir çizgi olana kadar kaldırın. Bir iki saniye bu pozisyonda bekleyip başlangıç pozisyonuna geri dönün.

20 saniye içinde olabildiğince çok sayıda tekrar yapın. Hareketi 2 tur uygulayın.

2 . Pushup And Inverted Shoulder Press

Elleriniz omuz genişliğinde, bacaklar kalça genişliğinde açık olacak şekilde plank pozisyonunda durun. Vücut baştan topuğa doğru düz bir çizgi oluştursun. Ardından kalçanızı havaya doğru kaldırıp vücudunuzu V şekline getirin (a). Kalça pozisyonunu bozmadan dirseklerinizi kırın ve bir itme yaparak öne doğru gelin (b). Ardından yine dirseklerden destek alıp başlangıç pozisyonuna geri dönün. Bu pozisyonda, dirseği neredeyse yere değene kadar aşağıya doğru bükün

Hareketi 20 saniyelik olacak şekilde 3 tur yaparak bitirin.