Yüz Zayıflatmak için Tavsiyeler

Son zamanlarda yüzünüzün kilo aldığını düşünüyor ancak sadece yüzünüzün zayıflamasını istediğiniz için genel kilo kaybı yaşamamak adına diyet programlarına başvurmak istemiyorsanız; yüz zayıflama yöntemlerini deneyerek, kısa süre içerisinde yüzünüzün zayıflamasını sağlayabilirsiniz.

Elmacık kemiklerinizin daha çıkık görünmesini sağlamak, daha orantılı ve çekici bir yüze sahip olmak için yüz yogası tekniklerini hemen uygulamaya koyulabilirsiniz.

İşte yüzünüzün zayıflamasına yardımcı olacak tavsiyelerimiz:

yüz zayıflatma egzersizleri

  • Yüz kaslarınızı gerginleştirmek ve yanak kaslarınızın sarkmasını önlemek için ağzınıza derin bir şekilde hava alın. Birkaç dakika boyunca ağzınızın içinde sanki gargara yapıyormuş gibi bu havayı dolaştırın.
  • Yanaklarınızı ve dudaklarınızı iyice içeri çekin ve aynı zamanda gülümseyin. 5-10 saniye sürecek şekilde bu hareketi 5 sefer tekrarlayın. Bu hareket; gülen balık yüzü olarak adlandırılıyor.
  • Tavana bakacak şekilde yüzünüzü yukarı kaldırın. Bu esnada da ağzınızdan hava üfleyin. Bu egzersiz ile hem yanaklarınızı hem de çene hatlarınızı çalıştırabilirsiniz.
  • Ağzınızı açabildiğiniz kadar açın ve birkaç dakika öylece durun. Böylelikle yüz kaslarınızın gerginleşmesini sağlayabilirsiniz.

yüz zayıflatma egzersizleri

  • Elmacık kemiklerinizin üzerine orta parmağınızı koyun ve elmacık kemiğindeki derinizi gözünüze kadar çekmeyi deneyin. 10 saniye boyunca bu şekilde bekleyin. Bu işlemi birkaç kez tekrarlayın.
  • Tüm havayı ağzınızla içinize çekmeyi deneyin. Ardından dilinizi dışarı çıkarın. Gözlerinizi de mümkün olduğunca açmaya çalışın. Bu hareketi, 3-4 kez tekrarlayın.
  • Gözlerinizi açın, aynı anda kaşlarınızı da yukarı kaldırın. Kaşlarınızın kırışmasına izin vermeden 10 saniye bekleyin. Bu egzersizi 3-4 kez arka arkaya gerçekleştirin.

Yüz zayıflatıcı teknikler sayesinde hem yüzünüzün daha genç ve güzel görünmesini sağlayabilir hem de yüzünüzdeki fazla yağlardan kurtulabilirsiniz.

PaylaşShare on Facebook0Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn0Share on Google+0Pin on Pinterest0Share on Tumblr0