Yüksek Yoğunluklu Tüm Vücut Çalıştıran 4 Egzersiz

Yüksek yoğunluğa sahip oluşu ile tüm vücut kaslarını çalıştıran 4 egzersiz ile yaza hazırlanmaya ne dersiniz? İşte evde ya da parkta, dilediğiniz her yerde kolayca yapabileceğiniz 4 tüm vücut egzersizi.

Tüm Vücudu Çalıştıran Egzersizler

1. Jump Twists

Ayaklarınızı kalça genişliğinden açık olacak şekilde aralayıp ayakta düz bir şekilde durun. Squat yaparak çömelin ve yükselirken vücudu 180 derece olacak şekilde arkanıza çevirip geriye zıplayın ve zıpladığınız an tekrar squat yapın. Squat yaptığınız esnada ellerinizi de hareket ettirin ve omuz hizasına getirin. Hareketi seri olacak şekilde 15 – 20 kez tekrar edin.

2. Elbow Ups

Harekete plank pozunda başlayın. Ön kollarınız ve avuç içleriniz ile yere yaslanın, ayaklar topukların üzerinde olsun. Ağırlığınızı sola kaydırın ve sağ ön kolunuzu yerden yukarı kaldırıp ardından sol kolunuzu kaldırın ve iki kol düz olacak şekilde ellerinizin üzerinde yükselin. Ardından yine önce sağ kol sonra sol kol olacak şekilde başlangıç pozuna geri dönün. Hareketi her bir taraf için 10 kez toplamda 20 kez tekrar edin.

3. Skaters With a Twist

Kalçanızı alçaltın ve vücut ağırlığınızı mümkün olduğu kadar yere indirin.  Göğsü kaldırın ve kolları koşu pozisyonuna getirerek sağ ayağınızı yana atın ve zıplayın. Zıpladığınız an belden twist yapıp sol dirseği sağ dizinize değdirin. Ardından karşı tarafa doğru sol ayağı atıp zıplayın. bu kez sağ dirseği sol dize değdirin. Hareketi 1 dakika boyunca tekrar edin.

4. Down Dog Sprawls

Düz plank pozisyonunda durun. Dirseklerinizi bükün ve kendinizi yavaşça yere kadar indirin. Ardından kolları yerinden oynatmadan vücudu geri alın ve vücudunuzu aşağı doğru köpek pozisyonuna itin. Tekrar başlangıca dönerek hareketi 10 kez tekrar edin.