Yaz Yaklaşıyor : Yağ Yakıcı Egzersizler

Bahar aylarının yaklaşması ile birlikte diyet ve egzersiz programları da hız kazandı. Kışın gelen kalorileri yakmak için evinizde hem sağlıklı beslenme programı hem de vücudunuzu forma sokmak için enerjik bir egzersiz programı hazırlayabilirsiniz.

İşte enerjisi yüksek, yağ yakıcı egzersizler ;

1 . Lunge Skip

yag-yakici-egzersizler

Lunge Skip egzersizine matınızın üzerinde ayakta dik bir şekilde durarak başlayın. Ardından bacaklarınızı omuz hizasında açarak önce sağ bacağınızı hızlıca ileriye atarak kırın. Sonrasında sol bacağınızı görseldeki gibi geriye atın ve dizden bükün. Alt bacağınız yere paralel bir konumda olsun, sağ bacağınızın ise düz durduğundan emin olun, diziniz ayak parmaklarınızın önüne geçmesin.

Bir kaç saniye bu pozda kalıp aynı anda yukarıya sıçrayın ve sol bacağınızı öne getirerek sol dizinizi karnınıza çekin. Ardından yere inerek tekrar başlangıç pozunuza gelin ve hareketi diğer bacağınız için tekrarlayın.

Bu egzersizi başlangıçta her iki ayak için de 3 x 5 tekrar halinde yapabilirsiniz.

2 . Mountain Climber

yag-yakici-egzersizler

Matınızın üzerinde kollarınız düz ve dik plank pozuna geçin. Karın kaslarınızı sıkın, dengenizi sağlayın ve ardından vücudunuzu bozmadan sağ bacağınızı içe doğru bükerek sağ dizinizi göğsünüze kadar getirin. Bu esnada sol bacağınızın pozunu kesinlikle bozmayın. Bir kaç saniye durarak sağ bacağınızı eski pozisyonuna getirin ve hareketi bu kez diğer bacağınız için uygulayın.

Egzersizi başlangıç seviyesinde her iki bacak için 3 x 5 tekrar halinde yapabilirsiniz.

3 . High Knee

yag-yakici-egzersizler

Matınızın üzerinde dik bir şekilde durun, ayaklarınız omuz hizasından az kapalı olsun. Ellerinizi karın hizasında görseldeki gibi uzatın. Sağ bacağınızı dizden kırarak yukarı çekin, sonrarında sağ ayağınızı yere bastığınız an sol bacağınızı aynı şekilde yukarı çekin. Bu diz çekme hareketini 3 x 10 tekrar halinde yapın.

4 . Sumo Squat Jump

yag-yakici-egzersizler

Egzersize squat pozisyonunda başlayın. ( Bknz : Squat Nasıl Yapılır? ) Bir kaç saniye squat pozisyonunda bekleyerek yukarıya ani bir sıçrama hareketi ile zıplayın. Kollarınızı yana getirin, vücudunuzun dik olduğundan emin olun. Ardından yavaşça tekrar squat pozisyonuna gelerek hareketi tekrarlayın.

Sumo Squat Jump egzersizini 3 x 10 set halinde tekrarlayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir