Yaz Geliyor : En Hızlısından Bikini Egzersizleri

Yazın yaklaşmaya başlaması ile birlikte fazla kilolarından kurtulmak isteyenler için en acilinden bikini egzersizleri yazısı hazırladık. Bu basit ama etkili hareketler ile kısa sürede vücudunuzu forma sokabilirsiniz.

Bikini Egzersizleri

1. The Double Take

Her iki elinize de dambıl alarak ayakta, bacaklar hafif aralık olacak şekilde durun. Dirsekleri kırarak dambılı omuz yüksekliğinde kaldırın. Avuç içleriniz birbirine bakacak şekilde olsun. Ardından kollarınız tamamen düz olana kadar yukarı kaldırın ve dirsekleri tekrar kırıp olabildiğince geriye atın. Ardından aşağıya indirip kollarınızı düz tutun.

Hareketi 1 dakika boyunca tekrar edin.

2. The Mountain Climber


Harekete başlamak için matınızın üzerinde düz plank pozisyonuna geçin. Kollarınız omuzlarınızın altında olsun. Ayaklarınız ise parmak uçlarında. Başınız önünüze düz bir şekilde baksın. Ardından sol dizinizi karnınıza doğru sağ dirseğinizin dışına doğru çekin. Tekrar geri koyun. Hemen ardından diğer bacağınıza geçin.

Hareketi seri halinde 15 kez tekrar edin.

3. The Knee-Up

Ayaklarınız kalça genişliğinde açık ayakta durun. Sol ayağınızı birkaç adım geriye atın ve göğsünüzü yere doğru indirin. Sol dizinizi hızla göğsünüze getirin ve ardından zemine hafifçe vurmak için tekrar uzatın.  Dengenizi kaybetmeden hareketi 1 dakika boyunca tekrar edin.

4. The Jackknife

Yere sırt üstü uzanın, bacaklarınızı birleştirin. İki elinizi başınızın üstüne yerleştirip avuç içleri birbirine bakacak şekilde yerleştirin. Aynı anda omuzlar ile birlikte kollarınızı ve bacaklarınızı kaldırıp sanki bir V şekli oluşturur gibi yükselin. Hareketi yaparken karın kaslarınızı sıkın.

Hareketi 1 dakika boyunca tekrar edin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir