Yaz Geliyor : 4 Kolay Bacak Hareketi

Yazın yavaş yavaş yaklaşmaya başlaması ile birlikte kış aylarının getirdiği fazla kilo ve kalorileri yakıp atma zamanı da yaklaşıyor. İşinizi son ana bırakmadan, bikini öncesi nasıl vereceğim bu kiloları diye karar düşünmeye başlamadan önce şimdiden kendinize bir egzersiz programı hazırlayarak yazı fit ve formda bir vücut ile karşılayabilirsiniz. Özellikle bacak bölgesinin şekillenmesini isteyenler için hazırladığımız 4 kolay bacak hareketini düzenli uygulayarak, yaz aylarına harika bacaklar ile girebilirsiniz.

Kolay Bacak Hareketleri

1. The Matrix

Ayaklarınızı kalça genişliğinde açın. Bir saatin tam ortasında, saat 12 yönünde durduğunuzu düşünün. Harekete başlamak için dizlerinizi ve dirseklerinizi bükün. Ardından kollarınızı denge sağlamak için sallayarak saat 1 yönünde atlayın. Atlayışı sağ ayağınızla yapın sol dizinizi kaldırın. Sonra tekrar merkeze atlayın ve  hareketi saat 3, saat 5,  saat 11, saat 9 ve saat 7’ye kadar tekrarlayın. Her bir saatte farklı ayağınızı kaldırın.

Hareketi seri bir şekilde 5 set olacak şekilde tekrar edin.

2. Plank Row

Her iki elinize de ağırlık alın ve kollar düz olacak şekilde plank hareketine geçin. Kollarınız omuzların altında olsun, ayaklarınız ise omuz genişliğinde. Dengenizi sağlayın ve dirseğiniz gövdenizi geçecek şekilde önce sağ kolunuzu yandan yukarıya çekin. Sonra kolunuzu geri yerleştirip bu kez sol kolunuzu çekin.

Hareketi her iki taraf için 10 kez tekrar edin.

3. Legs For Days

Ayaklarınız kalça genişliğinde açık olacak şekilde ayakta durun. Sol elinize bir ağırlık alın. Sağ ayağınızla öne doğru büyük bir adım atın , sol ayağınızla da geriye olacak şekilde bir adım atın. Daha sonra sol kolunuzu düz tutarak ağırlığı tavana doğru kaldırın. Her iki dizinizi de aynı anda squat yapar gibi indirin, sağ diziniz yere değecek noktaya geldiğinde durun ve tekrar yükselin.

Hareketi her iki bacak için de 1 dakika boyunca tekrar edin.

4. Stand And Deliver

Ayaklarınız kalça genişliğinde açık olacak şekilde ayakta durun. Sol elinize bir ağırlık alın.  Sağ ayağınızı yerden 90 dereceye kadar bükerek yerden kaldırın. Sol kolunuzu dirseğiniz omuz yüksekliğinde olacak şekilde havaya kaldırın ve 90 dereceye kadar bükün. Ardından, ağırlığı tavana doğru uzatın ve aynı anda sağ elinizi yumruk yaparak kalça seviyesinde kenetleyin. Sonra sol dirseğinizi tekrar 90 dereceye indirin ve sağ elinizi gevşetin, ama ayağınızı indirmeyin.

Hareketi 10 kez tekrar edip, aynı şekilde diğer bacağınız için de uygulayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir