Yağ Yakımını Hızlandıran 5 Egzersiz

Günde sadece 20 dakikanızı ayırarak bu egzersizleri uyguladığınızda kısa sürede beklediğinizden daha hızlı yağ yakabilir ve ideal kilonuza ulaşabilirsiniz. İşte sağlıklı bir beslenme programına dahil ederek uygulayabileceğiniz yağ yakımını hızlandıran egzersizler!

Yağ Yakımını Hızlandıran Egzersizler

1 . CRAB KICK

Matınızın üzerine oturun. Dizlerinizi kırıp ayak tabanlarınızı yere basın. Kollarınızı bilekler omuz hizasında olacak şekilde arkanıza yaslayıp kalçanızı yerden kaldırın. Ayaklarınızı omuz hizasında açık olsun( A ) . Sağ elinizi ve sol bacağınızı kaldırarak, olabildiğince hızlı birbirine dokunmasını sağlayın. Bu esnada diğer kol ve bacağınızı yerinden oynatmayın. Ardından yine hızlıca başlangıç pozuna dönerek hareketi diğer kol ve bacak için tekrar edin. Hareketi 45 saniye boyunca devam ettirin.

2 . DUMBBELL RAINBOW

Ayakta, bacaklarınız kalça genişliğinde açık bir şekilde durun. İki elinize dambıl alın, dizlerinizi hafifçe bükün ve dambılları avuç içleri öne bakacak şekilde önünüzde tutun ( A ) . Dirseklerinizdeki hafif bir kıvrımla, ağırlıkları yavaşça önce yanlara (b) kaldırın, ardından başınızın üzerine kaldırın ( c ) . Başlangıç pozuna geri dönerek hareketi 1 dakika tekrar edin.

3 . DUMBBELL HIGH PULL

Ayaklarınızı kalça genişliğinde ayırarak harekete başlayın. Dzlerinizi hafifçe bükün ve her iki elinize aldığınız dambılları avuç içleri içe bakacak şekilde önünüzde tutun (a). Dirseklerinizi doğrudan göğüs seviyesine çekmek için bükün, dambılları göğsünüzün önünde tutun. Bunu yaparken kol yönünüzü değiştirmeyin (b) . Başlangıca dönün ve hareketi 1 dakika boyunca tekrar edin.

3 . BEAR CRAWL SHOULDER TAP

Harekete matınızın üzerinde dört ayak üstünde durarak başlayın. Kollarınız omuz, dizleriniz kalça hizasında düz bir şekilde dursun (a) . Boynunuzu omurganızla hizalayın ve çekirdeğinizi sıkın. Ardından sol elinizi sağ omzunuza (b) doğru kaldırınve bir iki saniye durup geri koyun. Diğer kolunuz için tekrar edin. Her iki kol için 45 saniye hareketi tekrarlayın.

4 . V-UP

Matınızın üzerine sırt üstü düz bir şekilde uzanın. Kollarınızı başınızın yanlarından geriye doğru gergin bir şekilde uzatın. Aynı şekilde bacaklarınızı da gergin bir şekilde düz konumda tutun ve birbirine yapıştırın. Karın kaslarınızı sıkın ve aynı anda kollarınızı ve bacaklarınızı havaya kaldırarak buluşturun. Kol ve bacaklarınız parmak uçlarında buluştuktan sonra başlangıç pozisyonunuza geri dönün. Hareketi yaparken bacaklarınızı bükmemeye, karın kaslarınızı gevşetmemeye dikkat edin.

5 . DUMBBELL THRUSTER

Ayaklarınız kalça genişliğinde açık olacak şekilde ayakta durun. Her iki elinize dambıl alın ve dambılları avuç içleri birbirine bakacak şekilde omuzlarınızda tutun. Kalçanızı aşağı ve arkaya doğru bastırın ve dizlerinizden squat yaparak çömelin (a) . Karnınızı sıkın ve kollarınız düz olana kadar doğrulun (b ) . Başlangıca dönün ve hareketi 1 dakika tekrar edin.