Yağ Yakımını Hızlandıracak Egzersizler

Gününüzün sadece çok küçük bir zaman dilimini ayırarak yapacağınız bu 4 egzersiz, düzenli olarak devam ettiğinizde yağ yakımınızı hızlandıracak, kalça, karın, kol ve bacak bölgelerinizi güçlendirerek sıkılaştıracak. Diyet programınız ile birlikte hiçbir ekipman gerektirmeyen bu kolay egzersizleri yapabilir, kilo verme sürecinizi hızlandırabilirsiniz.

1 . Lunge Run Hareketi

lunge egzersizi

Lunge hareketine başlarken , ayakta dik ve düz bir pozisyonda durun. Bacaklarınızı kalça genişliğinizde açın. Ardından sağ bacağınızı öne atın ve 90 derecelik bir açı olacak şekilde diz bölgenizden kırın. Diğer bacağınızı ise dizden aşağısı yere paralel olacak şekilde alçaltın. Ellerinizi koşu pozisyonuna getirerek 2 -3 saniye bu pozisyonda kalın ve başlangıç pozisyonuna geri dönerek aynı hareketi diğer bacağınız için yapın.

Egzersizi 3 x 10 set halinde tekrar edin.

Lunge run hareketi, baldır ve kalça bölgenizi güçlendirir, yağ yakımınızı hızlandırır.

2 . Burpee Hareketi

Burpee egzersizi nasıl yapılır

Burpee hareketi için ayakta, ayaklar hafif açık bir şekilde durarak başlayın. Yere eğilin ve ellerinizi yere dayayarak bacaklarınızı geriye fırlatarak atın. Bu esnada vücudunuz yine dümdüzşınav çeker pozisyonunda olsun. Ardından ayaklarınızı toplayın ve ellerinizin arasına geri çekin. Ayağa kalkarak başlangıç pozisyonuna geri dönün. Hareketi 3 x 5 set halinde tekrar edin.

Burpee egzersizi omuz, arka kol ve üst bacak hedefli bölgeleri çalıştırır. Yağ yakımını hızlandırır.

3 . High Knees Hareketi

yag-yakan-hareketler

High Knees hareketine başlamadan önce ayakta düz ve dik bir şekilde, kollarınız yanda durun. Dizlerinizi kalça hizasında yukarıya çekecek şekilde, tempolu hareketler ile yerinizde koşar adım ayak değiştirin. Kollarınızı da aynı esnada koşu yapar gibi dirseklerden kırarak hareket ettirin. Hareket boyunca göğsünüz açık ve omuzlarınız geride olmalı.

High Knees hareketi yağ yakımını hızlandırmak ile birlikte kalça bölgesini ve hamstringleri çalıştırır.

4. Air Bike Hareketi

yag-yakan-hareketler

Egzersize matınızın üstüne sırt üstü yatarak başlayın. Ayaklarınızı yere paralel olacak şekilde dizlerden bükerek masa pozisyonunda havaya kaldırın. Mekik çekecek gibi kollarınızı başınıza yerleştirin. Ardından omuzlarınız ile birlikte başınızı yerden yavaşça kaldırın.

Sağ dizinizi karnınıza doğru çekin ve sol dirseğinizi sağ dizinize değdirmek için kıvrılın. Hiç durmadan hareketi bu kez sol diziniz için tekrar edin. Sol dizinizi karnınıza çekin ve sağ dirseğinizi sol dizinize değdirecek şekilde kıvrılın.

Hareketi bir dakika boyunca tekrar edin.

Air bike hareketi yağ yakımını hızlandırır, karın kaslarınızı çalıştırır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir