Yağ Yakımı Hakkında Bilmeniz Gereken 4 Şey

Hemen herkes hayatının en az bir döneminde kilo vermeye çalışmıştır. Yağ yakmak aslında biraz sabır ve özen ile kısa sürede çözülecek bir konu olsa da bir çok insan için oldukça zor. Gün içinde çeşitli diyet ya da egzersiz programları ile kilo vermeye çalışsanız da yağ yakımı hakkında ne kadar bilgiye sahipsiniz? İşte yağ yakımı hakkında bilmeniz gereken şeyler.

1 . En Etkili Yağ Yakım Egzersizleri Nelerdir?

Bir çok insan hızlı yağ yakabilmek için egzersiz yapsa da kimi zaman süreç hüsranla sonuçlanabilir.  Eğer yağ yakmak temel amacınız ise bunun için en etkili egzersiz türlerini yapmalısınız. En çok kalori yaktığınız egzersiz, yağların yakımında en etkili olan egzersizdir. Örneğin aerobik danslar, yürüyüş, bisiklete binmek, eliptik, cardio gibi egzersizler yağ yakımını destekleyen egzersizler arasındadır.

2 . Yağ Yakımı Ne Zaman Başlar?

Düzenli egzersiz yapıyorsunuz ya da egzersiz yapmaya yeni başladınız. Yağ yakımının hangi aşamada başladığını merak ediyorsanız yağ yakımının tamamen  yapılan egzersizin temposu ile ilgili olduğunu bilmelisiniz. Bunun için belirli bir süre yoktur, tamamen gün içinde aldığınız kalori miktarına ve yaptığınız egzersizin temposuna bağlı olarak değişiklik gösterir.

3 . Aç Karnına Egzersiz Yapmak Yağ Yakımını Hızlandırır mı?

Bir çok insan aç karnına egzersiz yapmanın daha fazla kilo verdirdiğine, daha hızlı yağ yaktırdığına inanır. Ancak aç karnına egzersiz yapmak performansın düşmesine neden olurken aynı zamanda daha az kalori yakmaya sebep olur. Ayrıca vücut aç kaldığında savunma mekanizması devreye girerek metabolizma hızının düşmesine böylece yağ yakım hızının yavaşlamasına neden olacaktır .

4. Limonlu Su İçmek Yağ Yakımına Etki Eder mi?

Elma sirkesi ya da limon gibi alkali özelliği yüksek içecekleri su ile karıştırarak içmek yağ asitlerinin çözülmesine yardımcı olur. Yağ yakımını hızlandırarak kilo vermeye destek sağlar. Ancak limonlu su ya da elma sirkeli su içmeden önce midenizin sağlam ve sağlıklı olup olmadığından emin olmalı, konu hakkında doktorunuza danışmalısınız.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir