Yağ Yakan Karın Egzersizleri

Karın bölgesindeki yağlanmalar bir çok insanın korkulu belası. Ne kadar kilo verilirse verilsin eğer karın bölgesini çalıştırmadan kilo verdiyseniz o bölgedeki yağlanmalardan yine de kurtulamayabilirsiniz. Peki karın bölgesindeki yağlanmayı engellemek ve bu bölgedeki yağlardan kurtulmak için hangi egzersizlere yapmalısınız?

İşte evinizde sadece bir kaç dakikanızı ayırarak, hiçbir ekipmana gerek kalmadan yapabileceğiniz yağ yakan karın egzersizleri;

1 . Tuck Burpees Egzersizi

yag-yakan-karin-egzersizleri

Tüm vücudu çalıştıran tuck burpees egzersizine ayakta düz bir şekilde durarak başlayın. Ardından yere çömelin, iki elinizi yere koyun ve zıplayarak plank pozisyonuna geçin. Plank pozisyonunda bir şınav çekerek zıplayın ve çömelik pozisyona gelin. Ardından havada dizlerinizi karnınıza doğru çekerek zıplayın ve başlangıç pozisyonuna geri dönün. Egzersizi en az 10 kez tekrarlayın.

2 . Twisted Mountain Climbers Egzersizi

yag-yakan-karin-egzersizleri

Twisted Mountain Climbers Egzersizine başlamak için şınav pozisyonuna geçin. Vücudunuzun dümdüz olmasına dikkat edin. Ardından sağ ayağınızı fotograftaki gibi yavaşça sol omzunuza doğru getirin. Bir kaç saniye durarak ayağınızı tekrar yerine koyun. Ve sonra aynı hareketi diğer ayağınız için tekrarlayın.

Egzersizi her iki ayağınız için de 10’ar kez, her seferinde daha hızlı yapmaya çalışarak devam ettirin.

3 . Glute Bridge Egzersizi

Bridges-Köprü-kurma-hareketi

Glute Bridge Egzersizine ( Köprü egzersizi ) yere sırt üstü yatarak başlayın. Fotograftaki gibi ayak tabanlarınız yere basacak şekilde dizlerinizi kırın. Ayaklarınız kalça hizasında açıklıkta olsun, elllerinizi ve kollarınızı yanlarınızda düz olacak şekilde bırakın. Belinizi yavaşça yukarı kaldırıp tekrar aşağıya indirin. Köprü egzersizini yaparken belinizi kontrollü bir şekilde kaldırıp indirmeniz, ayak tabanlarınızı yerden kesinlikle ayırmamanız, sırtınızın üst kısmını ve omuzlarınızı yerde tutmanız gerekiyor. Belinizi yukarı aşağı indirirken kalça ve karın kaslarınızı olabildiğince sıkmalısınız.

Bu hareketi de 3×10 kez tekrarlayın.

4 . Frog Jump Egzersizi

yag-yakan-karin-egzersizleri

Yağ yakan karın egzersizlerinden sonuncusu frog jump egzersizi. Egzersize şınav pozisyonunda başlayın. Elleriniz omuz genişliğinde açık olsun. Ardından hızlıca öne doğru zıplayarak ayaklarınızı kol hizanıza getirin. Bir kaç saniye bekleyip ardından tekrar zıplayarak şınav pozisyonuna geri dönün.

Frog jump egzersizini en az 10 kez tekrarlayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir