Tai Chi Nedir?

Müzikle gerçekleştirilen, zarif bir tarzda yapılan hareketlerden meydana gelen Tai Chi; hafif, yumuşak ve zarif şekilde yapılan hareketlerden meydana gelmektedir. Vücudun yapılan hareketlere olumlu tepkiler verdiği bu meditasyon tekniğinin en önemli özelliklerinin başında yorucu olmadan yavaş şekilde gerçekleştirilmesi geliyor. Vücudun akıcılığının hedeflendiği Tai Chi de dinginlik ve vücut akıcılığı hedefleniyor.

taichi

M.Ö. 2000 yılında Shaolin Tapınağında ortaya çıktığı düşünülen Tai Chi ilk dönemlerde savunma sporu şeklinde ortaya çıktı. Sonrasında ise kişilerin sağlıklı bir yaşam tarzı için değiştirilmiş. Dünyanın dört bir yanında fabrikalarda, okullarda ve dışarıda bu spor sabah sporu olarak yapılmaya devam ediyor.

Karate

Araştırmalar sonrasında Tai Chi’nin faydaları bilimsel olarak da ortaya koyulmuş. Mükemmel yüce güç anlamına gelen bu spor yaşlanmayı geciktiriyor ve ömrü uzatıyor. Herhangi bir yaş sınırı olmadan isteyen herkesin kolaylıkla yapabileceği bu spor dalında kimi hastalıkların tedavisi ve uyku problemlerinin giderilmesi de mümkün. Bağışıklık sistemi sorunları, stres tedavisi, bronşit, denge bozuklukları, astım, dikkat eksikliği başta olmak üzere birçok farklı rahatsızlığın tedavisinde de etkin bir şekilde rol alıyor.