Sıkı Kalçalara Sahip Olmak İçin Ne Yapmalıyız?

Her kadın sıkı güzel bir vücuda sahip olmak ister ve bunun için birçok girişimde bulunur. Vücudumuzda en şekillendirmekte zorlandığımız alanlardan biri de ne yazık ki kalçalarımızdır. Bazı kadınlar bunu sorun haline getirmiştir ama bu çözümsüz bir sorun değildir hatta evde bile çözülebilecek bir problemdir. Bunu için size birkaç kalça sıkılaştırma hareketlerinden ve bunları ne kadar süreyle ne kadar yapmanız gerektiği hakkında kısaca bilgi vereceğim.

Anında Poponuzu Kaldırın J

kalça sıkılaştırma

Haydi, bakalım başlıyoruz. Öncelikli olarak üzerimize hareketlerimizi sınırlamayacak şekilde kıyafetlerimizi giyiyoruz ve hazırız. Yan yatıyoruz dizlerimizi kırıyoruz uzattığımız kolumuzun üzerine doğru yatıyoruz yan şekilde kalçalarınızı hareket ettirmeden sol dizinizi açmak içim nefes verip burundan alıp ağızdan veriyoruz diyafram açılıyor. Yorulana kadar aynı hareketi tekrar edin.

Yüzüstü Yatarak Yapılan Popo Hareketi

popo kaldırma

Öncelikle yüz üstü yatıyoruz ellerimiz ayaklarımız boşta kalacak şekilde karnımızın üzerinde kalıyoruz. Sonra bacaklarımızı yukarıya doğru kaldırıp indiriyor iki bacakta da aynısını yapıyoruz başlangıçta çok zorlamayın 12 tekrarla bırakın daha sonra arttırabilirsiniz. Bu hareket poponuza iyi gelmekle beraber karın ve sırt kaslarınızın da çalışmasını sağlayacaktır.

Ayakta Yapabileceğiniz Popo  Hareketi

Basen-Eritme-Hareketleri-1

Kalça sıkılaştırma hareketlerinin içinde en sevileni olan bu hareket. Gerçekten etkili. Evet, ayaktayız Sol bacağınızın üstünde durun, sağ ayağınızı arkanızda 90 derecelik bir açı yapacak şekilde yerden kaldırın.

Sol dizinizi kırın ve dengede kalarak (diziniz ayak parmaklarınızı geçmeyecek şekilde) yere doğru alçalın.

Yavaşça düzelin ve bir set tamamladıktan sonra sağ bacağınızla hareketi tekrarlayın.

Dizleri de Çalıştıran Hareketler

Ayaklarınız kalça hizasında açık olarak ayakta durun. Sağ ayağınızla iki diziniz de 90 derecelik bir açıya kadar bükülünceye kadar sağ ayağınızla ileri doğru hamle yapın. Bir saniye bu pozisyonda kalın ve sonra baştaki duruşa geri dönmek için geri çekilin.

Aynı duruşla yapılacak ikinci hareket ise şöyle yapılmalıdır. Sırtınız dik, ayaklarınız kalça hizasında açık ve kollarınız düz dışarı uzatılmış olarak ayakta durun. Dizlerinizi kırın ki, kalçalarınız yere paralel olarak, poponuz da düz pozisyonda kalsın.

squat-hareketi

Bir saniye tutun ve başlangıç pozisyonuna dönün. Tekrar edin. Bu kalça sıkılaştırma hareketlerini düzenli yapmaya devam ettiğinizde farkı siz de göreceksiniz:)

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir