Selülitleri Yok Eden 3 Egzersiz

Selülit bir çok kadının baş belası. Her gün yüzlerce kadın selülitten kurtulmak adına kozmetik ürünlere, kremlere, selülit masajlarına body wraplere paralar döküyor.  Bu yöntemlerin ne kadar iyi bir çözüm olduğu ve selülitleri ne kadar tedavi ettiği tartışılır. Ancak doğruluğu kanıtlanmış yöntemlerden en önemlisi ve bizim için tek önemlisi egzersiz. Düzenli bir şekilde egzersiz yaparak selülitlerinizden kurtulmak mümkün. Bunun için tek ihtiyacınız olan biraz sabır biraz zaman biraz da hırs.

Selülite İyi Gelen Egzersizler

1 . One- Legged Bridge Hareketi

seluliti-yok-eden-egzersizlerOne legged bridge – tek bacak havada köprü hareketi için matınızın üzerine sırt üstü olacak şekilde yatın. Dizlerinizi kırarak görseldeki gibi ayak tabanlarınızı yere yerleştirin. Ayaklarınızı kalça hizasında açık olsun, elleriniz ve kollarınız ise yanlarınızda düz olacak şekilde yerleşsin. Ardından sağ ayağınız ile birlikte belinizi de yavaş ve kontrollü bir şekilde yukarıya kaldırıp tekrar aşağıya indirin.

15 kez sağ bacağınız için 15 kez sol bacağınız için olacak şekilde en az 3 tur harekete devam edin.

2 . Fire Hydrant Hareketi

seluliti-yok-eden-egzersizler

Matınızın üzerinde dört ayak üstünde durun. Sırtınız ve boynunuz düz, başınız ise matınızın ön kısmına bakacak şekilde olsun. Kalçanız ve sırtınız düz bir konumda olsun. Kollarınızın omuzlarınız hizasında olmasına dikkat edin. Önce sağ bacağınızı yerden yavaşça kaldırın ve yana doğru kalçadan olacak şekilde kaldırın.

Hareketi en az 1 dakika boyunca sürdürün. Ardından aynı hareketi sol bacağınız için de tekrarlayın.

3 . Plie Squat Hareketi

seluliti-yok-eden-egzersizler

Plie squat hareketi için matınızın üzerinde ayakta ve düz bir şekilde durun. Bacaklarınız omuz genişliğinden biraz daha geniş olacak şekilde aralık olsun. Ayaklarınızı dış tarafa doğru çevirin, parmak uçlarınızın yanlara bakacak konuma gelmesini sağlayın. Yani ayak parmaklarınız dışarıya doğru bakmalı. Sırtınızın düz ve dik olduğundan emin olun.

Ardından yavaşça squat hareketinde olduğu gibi, sanki bir sandalyeye oturuyormuş gibi yavaşça aşağı çömelin ve tekrar yükselin. Çömelirken kollarınızı göğüs hizasında birleştirebilir ya da isterseniz ellerinizi bel bölgenizde sabitleyebilirsiniz. Çömelmeler sırasında bacaklarınızın pozisyonunu bozmamaya çalışın.

Egzersizi 15 x 3 set halinde tekrar edin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir