Sabah Sporuna Alışmanın Yolları

Sabahları erkenden uyanıp spor yapmak bir çok insana zor geliyor olabilir ancak güne egzersiz ile başlamak geri kalan tüm günün de keyifli ve dinç geçmesine sebep olur. Mutluluk hormonu salgılayarak başladığınız bir gün hem işinizde daha verimli olmanızı sağlayacak hem de ilişkilerinizde daha pozitif.

Sabah Sporuna Alışmanın Yolları

sabah-sporuna-alisma-yontemleri1 . Müzik Listesi

Bir gece önceden kendinize özel bir müzik listesi hazırlayın. Liste sabah saatlerine uygun, sizi neşelendirip keyiflendirecek bir liste olsun. Alarmınızı bu listede bulunan en keyifli şarkılardan birine ayarlayın. Sizi uyandıracak şarkı keyifle başladığında spor listenizin de ne kadar heyecan verici olduğunu hissedip kendinizi motive edebilirsiniz.

2 . Günün En Özel Saatini Seçtiğinizi Bilin

Sabah saatleri henüz doğanın güne yeni uyandığı, her yerin sessiz ve sakin olduğu en huzurlu anlardır. Trafikten, gürültüden ve insanlardan sıkıldığınız hayatınızda egzersizlerinizi günün en sakin zamanına denk getirerek kendinize özel bir zaman dilimi yaratabilirsiniz. Kimsenin sizi rahatsız edemeyeceği, sadece kuş sesleri ve tertemiz bir hava ile baş başa kalabileceğiniz bir ortamda egzersizlerinizi yapmak en keyifli motivasyon unsuru olabilir.

3 . Yatakta Oyalanmayın

Alarmınız çalış da gözünüzü açtıktan sonra hemen hızlıca yataktan çıkın. Yatakta ne kadar oyalanırsanız o kadar dışarı çıkmak istemezsiniz. Yatakta telefonunuzla oynamayın. Bir an önce kalkın, camları açıp temiz hava alın ve 1 bardak su içerek sporunuz için hazırlanmaya başlayın.

4 . Kendinizi Ödüllendirin

Sabahları erkenden uyanıp spor yapmak çoğu insan için çok zor, evet. Ancak kendinize küçük bir ödül karşılığında sabah erkenden kalkıp egzersiz yapmaya ikna edebilirsiniz. Örneğin öğle yemeği için kendinize küçük bir tatlı ısmarlamayı önerin ya da çok beğendiğiniz kazağı kendinize hediye edin. Sabahları erken kalkmanızı ve spor yapmanızı sağlayacak en küçük bir ödül bile kısa sürede egzersizlerinize alışmanıza ve bahaneleri bir kenara bırakmanıza yardımcı olacaktır.

5 . Geceden Hazırlanın

Sabah uyandıktan sonra ne giyeceğim, yanıma ne almalıyım sorularıyla uğraşmamak için geceden tüm hazırlığınızı tamamlayın. Giyeceğini kıyafetleri kenara ayırın, su mataranızı doldurun kulaklığınızı ve havlularınızı çantanıza yerleştirin. Bir gece önceden hazırlanmak hem sabah daha rahat hazırlanmanızı sağlar, hem de geceden motivasyonla güne uyanmanıza yardımcı olur.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir