Reiki Nedir? Nasıl Yapılır?

reiki-nasil-yapilir20 . yy’da ortaya çıkan ve öğrenilmesi oldukça kolay olduğu için hemen hemen herkes tarafından uygulanabilen bir iyileştirme yöntemi olan Reiki; enerji aktarımı ile başka bir kişiye fiziksel ve ruhsal şifa vermeyi amaçlıyor. Her yerde var olan ‘re’ kelimesi ile ruhsal yaşam enerjisi’ anlamına gelen ‘ki’ kelimesinin bir arada kullanılması ile elde edilen Reiki; 19. yy’da bir Japon budisti olan Dr. Mikao tarafından keşfedilmiş ve şifa tekniği olarak, insanları iyileştirme amacıyla kullanılmıştır.

Zihinsel, duygusal ve fiziksel tüm sorunlarının tedavisinde kullanılan Reiki; el kullanılarak kişide bulunan yaşam enerjisinin hastaya aktarılması mantığına dayanıyor. Dünya genelinde 2000 kişi tarafından uygulanan bu teknik; hemen hemen tüm rahatsızlıkların iyileştirilmesi aşamasında kullanılabilen ve uygulayıcının da enerjisini tüketmeyen bir şifa verme yöntemi.

Reiki Nasıl Yapılır?

reiki-nasil-yapilir

Temel olarak 3 basamaktan oluşan Reiki öğrenme çalışmaları; oldukça kısa bir süre içerisinde tamamlanıyor. Eğitimin ilk basamağında öğrenci; elleri yardımıyla kendisine ya da başkasına dokunarak, kişiye enerji veriyor ve hastalığının tedavi olmasına yardımcı oluyor.

Reiki çalışmalarının 2. basamağında kişi ellerini kullanma gereği duymadan hastadan farklı bir ülkede yaşıyor olsa bile zihinsel ve duygusal şifa vermek için uzaktan şifa göndermeyi de öğreniyor. Reiki öğrenmenin 3. aşamasında ise öğrenci, öğretmen olabilecek kadar donanım elde etmiş oluyor.

Reiki’nin Faydaları Nelerdir?

  • Reiki; stresli olduğunuz anlarda stresten arınmanızı ve kafa karışıklıklarından kurtulmanızı sağlıyor.
  • Korku hissettiğiniz anlarda sizi sakinleştiren Reiki; acınızı azaltıyor ve iyileşme sürecinizi hızlandırıyor.
  • Reiki enerjisi ile şifa bulan kişi, kronik rahatsızlıklarından yavaş yavaş kurtuluyor, kişinin var olan tüm hastalıkları da ilerlemeyi durduruyor.
  • Bedeninizdeki enerji titreşimlerini de arttıran Reiki; olumsuz davranışlarınızı olumlu yönde değiştirmenize de olanak tanıyor.
  • Reiki ile başkalarına şifa verebileceğiniz gibi kendi hastalıklarınızı da iyileştirebiliyorsunuz.
  • Reiki enerjisini kullanmayı öğrenen kişinin şefkat, merhamet ve sevgi gibi güzel duyguları da gelişiyor. Kişi; kendine güven duymayı öğrenmenin yanı sıra evrenin enerjisinden kendisinin yanı sıra herkesin yararlanmasını da sağlıyor.

Reiki uygulayabilmek için özel bir yeteneğe sahip olmak da şart değil. Tek yapmanız gereken şey bir Reiki uygulayıcısının size el vermesi. Böylelikle enerji transferi de gerçekleşmiş oluyor ve Reiki ’yi kendinize ve başkalarına hemen uygulayabiliyorsunuz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir