Neden Personal Trainer ?

Personal Trainer en basit anlamıyla sporda sizinle yakından ilgilenen özel bir eğitmendir. Bireysel eğitim veren bu önemli kişilerin başarılarının altında yatan neden genelde yakın ilgidir. Kalabalık bir ortamda her şey genel geçer bir şekilde yüzeysel olarak anlatılır ve uygulanırken, Personal Trainer sayesinde her şey en ince ayrıntısına kadar, detaylı bir şekilde işlenir.

Neden Personal Trainer İle ÇalışmalıyızPersonal Trainer zaman kazandırır…

İşinde iyi bir Personal Trainer, uygulanması gerekenleri basit ve anlaşılabilir şekilde anlatır. Bu sayede verim kesinlikle daha artarken, zamandan da tasarruf edilir. Personal Trainer olmadan yapılan çalışmalar hem yavaş ilerler hem de uygulamalarda verim düşer.

Personal Trainer ile doğru beslenme

Ne yalnızca spor sağlıklıdır ne de yalnızca beslenme. Aslında işin doğrusu sağlıklı ve dengeli bir şekilde beslenirken, düzenli ve yerinde bir şekilde spor yapmaktır. Kendi başınıza ne yediğinizi, hangi sporları yaptığınızı ve bunların ne işe yaradığını bilemezken, iyi bir Personal Trainer sizin için en ideal beslenme programını çıkarır ve sizin için en uygun spor uygulamalarını belirler. Sonuça onun sizinle ilgilenmesi boşuna değildir. Sizin hakkınızda her şeyi bilerek deyim yerindeyse nokta atışı yapmayı amaçlar. Onun programına uyduğunuz sürece ne kadar kalori alacağınızı, ne kadar kalori harcayacağınızı ve nasıl yaşayacağınızı dahi bilebilirsiniz. Personal Trainer sonuç olarak sizin için en doğru antrenman ve beslenme programını belirler.

Neden Personal Trainer İle ÇalışmalıyızPersonal Trainer ile sakatlanma riski azalır

Personal Trainer iyi bir eğitimci olduğu i ve sizin neyi yapabileceğinizi neyi yapamayacağınızı bildiği için antrenmanları buna göre belirler. Onun belirlediği antrenmanlar ve izin verdiği uygulamalar sayesinde sakatlanma riskiniz en aza iner.

Personal Trainer motive eder

Tek başınıza daha iyi motive olduğunuzu düşünebilirsiniz ama aslında bir süre sonra aynı hareketleri tekrarlamak aynı uygulamaları yapmak sıkıcı olmaya başlar. İyi bir Personal Trainer sayesinde motive olmanız çok zordur. O sizi her daim diri tutmak ve motive etmek için vardır. Hatta çoğu zaman başınızda durur ve sizi zorlar.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir