Metabolizmayı Hızlandıran 5 Dakikalık Bench Egzersizi

Eğer evinizde bench aleti varsa sadece 5 dakikanızı ayırarak metabolizmanızı hızlandırabilir ve çok daha hızlı bir şekilde kilo verebilirsiniz.

Metabolizmayı Hızlandıran Bench Egzersizleri

HIP THRUST

Nasıl Yapılır : Benchin önünde durun. Ayak tabanlarınızı yere basarak dizlerinizi bükün ve dirseklerinizi benche yaslayın. Sırtınız benche dönük olsun. Kalçanızı, dizlerinizden omuzlarınıza doğru düz bir çizgi oluşturmak için kaldırın. Birkaç saniye durun ve başlangıca geri dönün. Hareketin daha yoğun ve verimli olmasını istiyorsanız elinizde bir ağırlık alarak da hareketi gerçekleştirebilirsiniz.

BULGARIAN SPLIT SQUAT

Benchin önünde birkaç adım aralık kalacak şekilde durun. Sağ bacağınızı geriye uzatıp ayağınızın üst kısmı benche gelecek şekilde yaslayın. Ardından yavaşça vücudunuzu olabildiğince uzağa indirmek için dizlerinizi bükün, omuzlarınızı geriye ve göğsünüzü yukarı kaldırın. Birkaç saniye bekleyip başlangıca geri dönün. Hareketi diğer ayağınız için de tekrarlayın.

ALTERNATING LATERAL STEP-UP

Benchin arka kısmında durun. ( eğer hareketin daha verimli olmasını istiyorsanız iki elinize ağırlık alabilirsiniz. ) Sol ayağınızı bench üzerine adım atın ve ellerinizi kalçalarınıza yerleştirin.  Sol ayağınıza doğru bastırın, sağ bacağınızı uzatın ve üste doğru sağ ayağınızı bacamağa doğru yükseltin. Önce Sağ sonra sol ayak olacak şekilde başlangıç pozisyonuna inin ve hareketi diğer taraf için tekrar edin.