Kolay Karın ve Kalça Egzersizleri

Karın ve kalça bölgesini aynı anda çalıştıran kolay ve pratik egzersizler ile kısa sürede formda bir vücuda kavuşabilirsiniz. Tek yapmanız gereken rutin egzersizlerinizin arasına bu hareketleri de katmak ve düzenli olarak tekrarlamak.

Kolay Karın ve Kalça Egzersizleri

1. Bridge & Pike

Sağ diz bükülü, ayak tabanı yere basılı ve sol ise düz uzatılmış olacak şekilde yere uzanın. Kollarınız yanlarda düz olsun. Köprü hareketi yapar gibi kalçalarınızı havaya kaldırın ve indirirken sol bacağınızı yukarıya kaldırın. Bu esnada üst vücudu sol bacağınıza doğru kaldırıp parmak uçlarınız ile ayak parmağınıza dokunun ( vücudunuz V şekli alsın ) ve bacağınızı indirirken kollarınızı geriye atın.

Hareketi 10 – 15 kez tekrar edin.

2. Donkey Side Kick

Harekete masa hareketi ile başlayın. Kollarınız omuz hizasında, dizleriniz ise kalça hizasında olsun. Dizlerinizi yerden birkaç santim olacak şekilde havaya kaldırın ve ağırlığınızı ellerinize verin. Sağ bacağınız bükülmüş halde, iç uyluk yere paralel olana kadar yana doğru kaldırın. Sağ bacağınızı dışarı doğru uzatın ve başlangıç konumuna geri dönmeden önce havaya tekme atın. Ardından bacağınızı indirin.

Her bir bacağınız için hareketi 10 – 15 kez tekrar edin.

3. Serious Supermans

Yüz üstü uzanın. Bacaklarınız düz arkada, kollar önünüzde olsun. Göğsünüzü ve bacaklarınızı aynı anda mümkün olduğunca yükseğe kaldırın. Ayak bileklerinizi çaprazlayın ve kalçanızı sıkarak ayaklarınızı tavana doğru çekin. Kollarınızı bükün ve dirseklerinizi geriye mümkün olduğunca çekin. Hareketi tamamlayıp başlangıç pozisyonuna dönün.

Egzersizi 10 – 15 kez tekrar edin.

4. Funky Chicken

Ayaklarınızı kalça genişliğinden daha geniş olacak şekilde açın. Ellerinizi başınızın arkasında tutun. Ağırlığınızı sol bacağınıza verip sağ bacağınızı sağ dirseğinize doğru çekin. Tekrar yere indirin squat yapar gibi eğilin ve ardından ağırlığı sağ bacağa verip aynı hareketi sol bacak için tekrar edin.

Her iki taraf için de hareketi 15 kez tekrar edin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir