Kolay ve Etkili Basen Eritme Hareketleri

Basen bölgesi birçok kadının eritmekte en çok zorlandığı korkulu bölgelerden biri. Ancak aşağıda yer alan egzersizler ile hem bacak bölgenizi hem de basen bölgenizi kısa sürede şekle sokabilirsiniz. İşte hem bacakları hem de basenleri çalıştıran egzersizler.

Bacak ve Basen Eritme Hareketleri

1. The Wide-Stance Plie Squat

Ayaklarınız omuz hizasından biraz daha geniş olacak şekilde ayakta durun. Ayak parmaklarınızı dışa doğru çevirin. Squat pozisyonuna geçim kalçayı indirin ve bu esnada bacaklarınızdaki gerilmeyi hissedin. Ardından ağırlığınızı sol bacağınıza getirin ve sağ bacağınızı solunuzun dışına doğru kaydırın. Başlangıç pozisyonuna geri dönün ve hareketi 20 kez tekrar edin. Ardından bir 20 kez de diğer bacağınız için uygulayın.

2. Single Leg Squat

Bir havlu alın ve sağ ayağınızın parmak uçlarının altına yerleştirin. Bacaklarınızı omuz hizasında aralayın ve ayakta dik durun. Ağırlığınızı sol bacağınıza verin ve sağ bacağınızı  sağa doğru olabildiğince uzağa kaydırın. Bu esnada squat yapın. Ardından yavaşça sol bacağınızı tekrar çekin ve hareketi 15 kez tekrar edin. Aynı hareketi 15 kez de diğer bacağınız için uygulayın.

3. The Side Plank Lift

Sağ tarafınıza uzanın. Sağ kolunuzu dirsekten kırıp omuz hizasında yere destek alacak şekilde yerleştirin. Sağ bacağınızı düz uzatın, sol bacağınızı ise dizden bükün ve sağ bacağınızın hemen arkasına yerleştirin. Kalçalarınızı plank pozisyonuna getirin. Ağırlığınızı sol bacağınıza kaydırın ve sağ ayak zemine değmeyecek şekilde yere bırakın. Ardından uyluklarınızı sıkarak sağ bacağı aşağı ve yukarı kaldırın. Hareketi 15 kez tekrarladıktan sonra aynı hareketi diğer bacağınız için de 15 kez tekrar edin.

4. The Side Leg Lift

Sol tarafınıza uzanın ve bacaklarınızı üst üste koyun. Sol kolunuz ile başınızı destekleyin, sağ kolunuzu ise gövdenizin önüne getirerek yerden destek alın. Sağ bacağınızı omuz yüksekliğine kaldırın ve orada tutun. Ardından sağ bacağınızı tutarak sağ ayağınızı kaldırmak ve tekrar aşağı getirmek için sol bacağınızı yukarı kaldırın. Hareketi 15 kez tekrar edin ve ardından diğer tarafınıza yatarak 15 kez de sağ taraf için uygulayın.