Kış Aylarında Spor Yapmanın Yolları

Kış aylarında havalar soğudukça bir çok insana spor yapmak da güç gelir. Özellikle bu dönemlerde insanlar daha sakin ve hareketsiz yaşamı tercih ederler. Ancak hem metabolizmayı canlı tutabilmek hem de vücudu daha dinç ve sağlıklı tutmak adına kış aylarında da egzersizi bırakmamak oldukça önemli. Peki kış aylarında spor yapmanın yolları neler? Kış aylarında spor yapmak için nasıl motive olunur?

Kış Aylarında Spor Yapmanın Yolları

1 . Kendinizi Dışarıya Atın

Soğuk havalarda sıcacık evden dışarıya adım atmak çok zor gelir. Ancak dışarıdaki havaya vücudunuz biraz alışmaya başladıktan sonra açık havanın aslında ne kadar iyi geldiğini fark edersiniz. Bu yüzden kendinizi evden çıkmak için motive edin. Soğuk havalarda egzersiz yapmak hem canlanmanıza hem de kendinizi daha iyi hissetmenize yardımcı olur. Ayrıca kapalı alanlara kendinizi hapsetmemiş olursunuz.

2 . Isınma Hareketlerini Evde Yapın

Eğer koşu ya da jogging yapacaksanız ısınma hareketlerinizi evde yaparak kendinizi spora hazırlayabilirsiniz. Dışarıya ısınmış olarak çıkmak hem evden çıkışınızı kolaylaştırır hem de soğukta ısınmaya çalışmakla uğraşmamış olursunuz.

3 . Spor Alışverişi Yapın

Spor motivasyonu sağlamak için kışa özel spor alışverişi yapın. Kışa özel spor ayakkabıları, termal tayt ya da sweatshirt ‘ler satın almak soğuk demeden spor yapmanız için size gerekli motivasyonu sağlayacaktır. Eldiven ve bere takın, kendinizi hem spora hazırlayın hem de soğuktan koruyun.

4 . Müzik Listesi Yapın

Bir gece önceden müzik listesi hazırlamak spor yapmanız için büyük motivasyon kaynağıdır. Hem kışa özel hem de spor yaparken sizi keyiflendirecek bir liste hazırlayın.

5 . Evde Yapın

Eğer hava dışarı çıkamayacağınız kadar soğuksa egzersizlerinizi evde yapın. Evde yapılabilecek egzersizler ( Bknz : evde yapılabilecek egzersizler ) ile hem kış aylarını boş geçirmemiş hem de vücudunuzu çalıştırmış olursunuz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir