Kaldır Popoyu: 3 Etkili Popo Hareketi

Hazır yeni bir yıla girmişken yeni bir yaşam düzeni kurmanın da zamanı gelmedi mi? Sağlıklı ve daha uzun bir ömür yaşamak için spor yapmak şart. Bugünden itibaren kendinize küçük bir egzersiz programı hazırlayarak yeni yıla zinde ve formda bir giriş yapabilirsiniz. Biz programınızı popo egzersizlerinden başlayarak hazırladık. Özellikle kalça, basen ve bacak bölgesini şekillendirmek isteyenler gününün küçük bir kısmını ayırarak hu egzersizleri uygulayabilirler.

Etkili Popo Hareketleri

1 . Tek Ayak Havada Köprü

One legged bridge – tek ayak havada köprü hareketi için matınızın üzerine sırt üstü olacak şekilde uzanın. Dizlerinizi kırın ve görseldeki gibi ayak tabanlarınızı yere düz bir şekilde yerleştirin. Ayaklarınızı kalça hizasında açın, ellerinizi ve kollarınızı ise yanlarınızda düz olacak şekilde yerleştirin. Ardından sağ ayağınız ile birlikte belinizi de yavaş ve kontrollü bir şekilde yukarıya kaldırıp tekrar aşağıya indirin.

15 kez sağ bacağınız için 15 kez sol bacağınız için olacak şekilde en az 3 tur harekete devam edin.

2 . Hydrants With Leg Extension

Matınızın üzerinde dört ayak üstünde olacak şekilde durun. Sırtınız ve boynunuz düz olsun, başınız ise matınızın ön kısmına bakacak şekilde olsun. Kalçanız ve sırtınız düz bir konumda olsun. Kollarınızın omuzlarınız hizasında olmasına dikkat edin. Önce sağ bacağınızı yerden yavaşça kaldırın ve yana doğru kalçadan olacak şekilde kaldırın.

Hareketi en az 1 dakika boyunca sürdürün. Ardından aynı hareketi sol bacağınız için de tekrarlayın.

3 . Rainbows

Matınızın üzerinde dört ayak üstünde durun. El bilekleriniz omuzlarınız hizasında ve düz bir şekilde olsun. Aynı şekilde sırt bölgenizin de düz olmasına dikkat edin. Sağ ayağınızı düz ve gergin bir şekilde havaya aldırın ve önce sağ tarafa ardından havaya kaldırıp sol tarafa ( sol ayağınızın yanına ) olacak şekilde kaldırıp indirin. Yere değme noktasında sadece parmak ucunuz ile yere değdirin. Egzersizi yaparken bacağınızın gergin olduğundan emin olun.

Hareketi en az 1 dakika boyunca sürdürün. Ardından aynı hareketi sol bacağınız için de tekrarlayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir