İp Atlarken Yapabileceğiniz 4 Egzersiz

Çocukluğumuzun en eğlenceli oyunların biri olan ip atlamak aslında harika bir egzersiz türü. Hem ip atlayıp hem de vücudunuzun birçok farklı bölgesini kolayca çalıştırabilirsiniz. İşte ip atlarken yapabileceğiniz hareketler.

İp Atlarken Yapılacak Hareketler

1. Standard Double Foot Jump

Ayaklarınız hafif aralık olacak şekilde ayakta düz bir şekilde durun. Ellerinize ip alın ve dirseklerinizi yaklaşık 90 derece açı ile bükün. İpi kafanızın üstünden geçirerek normal bir şekilde ip atlamaya başlayın.

Hareketi 1 dakika boyunca tekrar edin.

2 . Boxers

Ayaklarınız hafif aralık olacak şekilde ayakta düz bir şekilde durun. Ellerinize ip alın ve dirseklerinizi yaklaşık 90 derece açı ile bükün. Atlamaya başladıktan sonra, haat yere yaklaştıkça, sağ ve sol noktalara atlayın. Sağ noktaya atladığınızda sağ ayağınız yere basarken sol ayağınız parmak ucunda kalsın. Sol tarafa atladığınızda ise tam tersi sol ayak yere basarken sağ ayak parmak ucunda kalsın.

Hareketi 1 dakika boyunca tekrar edin.

3. Skiers

Ayakta bacaklarınız birleşik bir şekilde durun. Ellerinize ip alın ve dirseklerinizi yaklaşık 90 derece açı ile bükün. Atlamaya başladığınızda geniş bir açı ile sağ tarafa atlayın, ardından bir sonraki atlamada sol tarafa atlayın.

Hareketi 1 dakika boyunca tekrar edin.

4. High Knees

Ayaklarınız kalça genişliğinde açık olacak şekilde ayakta durun. Ellerinize ip alın ve dirseklerinizi yaklaşık 90 derece açı ile bükün. Atlamaya başladığınızda halatın her yere değişinde bir ayağınızı dizinize çekin. Önce sağ dizinizi karnınıza doğru çekin, ardından bir sonraki atlamada sol dizinizi karnınıza çekin. Hareketi seri bir şekilde tekrar edin.

Hareketi 1 dakika boyunca tekrar edin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir