İç ve Dış Bacakları Sıkılaştıran 3 Egzersiz

İç ve dış bacaklarınız için yapacağınız egzersizler sadece bacak bölgenizi değil kalça bölgenizi de şekillendirerek daha formda ve daha sıkı bir görünüm kazanmanıza yardımcı olacak. Bu egzersizleri düzenli bir şekilde yaparak iç bacaklarınızda oluşan sarkmalardan ve basen bölgenizdeki yağlanmalardan kurtulabilirsiniz.

1 . Squat Hareketi

squat hareketi

Squat hareketine başlamak için öncelikle ayağa kalkın ve ayaklarınızı omuzlarınızın hizasında aralayın.  Ellerinizi öne doğru uzatın, kalçanız dışa doğru kavis yapacak şekilde bacaklarınızı kırarak çömelin. Hareketi yaparken başınızın ve sırt bölgenizin düz ve dik olmasına dikkat edin.

Egzersizi düzenli bir şekilde 3×10 kez tekrarlayın.

2 . Lunge Run Hareketi

lunge egzersizi

Lunge run hareketi için ayakta dik ve düz bir şekilde durun. Ayaklarınızı kalça genişliğinde açın. Sağ bacağınızı öne atın ve 90 derece olacak şekilde dizden kırın. Diğer bacağınızı ise dizden aşağınız yere paralel olacak şekilde alçaltın. Ellerinizi koşu pozisyonuna getirin ve 2 -3 saniye boyunca bu pozisyonda kalarak başlangıç pozisyonuna geri dönün. Aynı hareketi diğer bacağınız için de tekrar edin.

Hareketi 3 x 10 set halinde tekrar edin.

3 . Donkey Kick Hareketi

donkey-kicks-hareketi

Donkey kick egzersizine matınızın üzerinde dört ayak üzerinde olacak şekilde pozisyon alarak başlayın. Dizleriniz kalça kemiklerinin altında, elleriniz ise omuzlarınızın altında olsun. Bacaklarınızı hafif aralık olacak şekilde bırakın. Omurganız ve boynunuz düz, gözleriniz ise matınızın üzerinde olmalı.

Ardından önce sağ bacağınızı görseldeki gibi kırarak yavaşça havaya kaldırın ve ayak tabanınız ile havaya tekme atar gibi aşağı ve yukarı hareket ettirmeye başlayın. Bacağınızı mümkün olduğunca gergin tutun. Ardından aynı hareketi diğer bacağınız için tekrar edin.

Egzersizi her iki bacak için de 3 x 10 set halinde tekrar edin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir