Hareketi Sevenler için Yağ Yakan 4 Egzersiz

Bu egzersizler hem yağ yakan hem de bol enerji harcatacak cinsten. Özellikle hareketli, zıplamalı ve bol enerjik egzersizleri sevenler için hazırlanmış bu egzersiz dizisi düzenli olarak yapıldığında hem kaslarınızı üst düzeyde çalıştıracak hem de bolca yağ yakmanıza yardımcı olacak.

Eğer diz, bel, boyun gibi eklemsel ya da kassal bir rahatsızlığınız varsa egzersizleri yapmadan önce mutlaka doktorunuza danışın. Eğer egzersizler sırasında herhangi bir zorlanma, ağrı hissederseniz egzersizinizi  yapmayı bırakın.

1 . Jumping Jacks

kolay-fitness-egzersizleri

Jumping jacks egzersizi için matınızın üzerinde ayakta düz bir şekilde durun.  Bacaklarınız hafif aralık olsun, kollarınız ise düz yanlarınızda olsun. Ardından aynı anda zıplayarak bacaklarınızı omuz hizasından biraz daha fazla açın, kollarınızı ise yanlardan havaya başınızın üzerine kaldırın. Tekrar aşlangıç pozisyonunuza geri dönüp, hızlı tempo ile egzersizi tekrar edin.

Egzersizi bir dakika boyunca uygulayın.

2 . Lunge Skip

yag-yakici-egzersizler

Lunge Skip egzersizi için matınızın üzerinde ayakta dik ve düz bir şekilde durun. Bacaklarınızı omuz hizasında açarak önce sağ bacağınızı hızlıca ileriye atarak kırın. Ardından sol bacağınızı görseldeki gibi geriye atın ve dizden olacak şekilde bükün. Alt bacağınız yere paralel bir konumda olsun, diziniz yere değmesin, sağ bacağınızın ise düz durduğundan emin olun, diziniz ayak parmaklarınızın önüne geçmesin.

Bir kaç saniye bu pozda kalıp aynı anda yukarıya sıçrayın ve sol bacağınızı öne getirerek sol dizinizi karnınıza çekin. Ardından yere inerek tekrar başlangıç pozunuza gelin ve hareketi diğer bacağınız için tekrarlayın.

Bu egzersizi başlangıçta her iki ayak için de 3 x 5 tekrar halinde yapabilirsiniz.

3 . Mountain Climber

yag-yakan-egzersizler

Mountain Climber egzersizi için matınızın üzerinde kollarınız düz ve dik olacak şekilde, plank pozisyonuna geçin. Karın kaslarınızı iyice sıkın ve dengenizi sağlayın. Ardından vücudunuzu ve dengenizi bozmamaya çalışarak sağ bacağınızı içe, karnınıza doğru bükerek sağ dizinizi göğsünüze kadar getirin. Bu esnada sol bacağınızın pozunu kesinlikle bozmayın. Bir kaç saniye durarak sağ bacağınızı eski pozisyonuna getirin ve hareketi bu kez diğer bacağınız için uygulayın.

Egzersizi başlangıç seviyesinde her iki bacak için 3 x 5 tekrar halinde yapabilirsiniz.

4 . High Knee

Matınızın üzerinde dik ve düz bir şekilde durun. Ayaklarınız omuz hizasından az daha kapalı olsun. Ellerinizi karın hizasında görseldeki gibi konumlayın. Ardından sağ bacağınızı dizden kırın ve yukarı çekin, sonrasında sağ ayağınızı yere bastığınız an sol bacağınızı aynı şekilde yukarıya çekin.

Bu diz çekme hareketini 3 x 10 tekrar halinde yapın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir