Fonksiyonel Antrenman Nedir?

Tek bir kas grubu yerine birden çok kas grubunun tek bir egzersiz ile çalıştırılmasını hedefleyen bir antrenman çeşidi olan fonksiyonel antrenman; kişiye daha fazla kas hakimiyeti sunmanın yanı sıra kasların da daha farklı açılarda çalışmasına imkan tanıyor. Daha fazla denge, daha fazla güç artışı, daha kısa süre içerisinde kas oluşumu için fonksiyonel antrenman yöntemlerini öğrenebilir, vücudunuzun daha güçlü, esnek ve sağlıklı olmasını garantilemenin yanı sıra antrenmandan kısa süre içerisinde istediğiniz sonucu elde edebilirsiniz.

Sakatlanma riskini minimuma indiren, kol bölgesini büyük ölçüde aktif eden fonksiyonel antrenman için ihtiyacınız olan ekipmanların sayısı da çeşitlilik gösteriyor.

fonksiyonel-antrenman

Core bag, bulgarian bags, sağlık topları, dumbell, bossu vb. egzersiz aletlerini fonksiyonel antreman esnasında kullanmak için temin edebilirsiniz.

fonksiyonel-antrenman-faydalarıFonksiyonel antrenman nedir? sorusuna tek seferde vücuttaki tüm kasların uyum içerisinde çalıştığı bir antrenman yöntemidir, şeklinde cevap verebiliriz.

İstenilen sonucu almanız için minimum haftada 3 kez olacak şekilde bir egzersiz planı oluşturabilirsiniz. 6 ay gibi bir süre içerisinde beklediğiniz sonucu almaya başlayabilirsiniz. Dilerseniz kendi vücut gelişim programınıza göre kas gruplarınızı ayırarak da bir antrenman planı oluşturabilirsiniz.

Fonksiyonel antrenmanlarının en belirgin avantajının bir egzersizin 30 40 dakika gibi bir süre içerisinde tamamlanması şeklinde olduğunu söyleyebiliriz. Diğer avantajları ise hızlı sonuç alınması, sakatlanmanın minimum seviyede olması, hızlı yağ yakımı ve kas gelişimi oluşumu şeklinde sıralayabiliriz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir