Fazla Uyku Sonrası Ayıltıcı 3 Dakikalık Egzersiz

Tüm gece uykuyu fazla kaçırıp sabahına zar zor ayıldığınız günler olmuştur. Günü nasıl bitireceğim, nasıl ayılacağım, kahve mi yapsam yüzümü mü yıkasam diye düşünüyorsanız aslında size önereceğimiz sadece 3 dakikalık yöntemle kolayca ayılabilir ve günü enerjik bir şekilde rahatça geçirebilirsiniz.

Vücut Ayıltan 3 Dakikalık Egzersiz Programı

1. Alternating Leg Hop ( 30 Saniye )

Ayakta düz bir şekilde durun. Ardından sanki bir halat tutuyormuşsunuz gibi ellerinizi havada şekillendirin ve önce sağ dizinizi kırarak kalça yüksekliğine yükseltin, ardından seri bir şekilde sol dizinizi yükseltin. Bu sırada kollarınızı da sanki halatla ip atlıyor gibi sallayın. Hareketi aynı tempoda 30 saniye tekrarlayın.

2. Double Leg Hop ( 30 Saniye )

Ayakta düz ve dik bir şekilde durun. Ellerinizi yine halat tutuyormuş gibi şekillendirin. Ayaklarınız birbirine yakın ve düz olsun. Ardından sanki ip atlıyormuşsunuz gibi ayaklarınızla birlikte zıplayın. Her iki ayağınız da aynı anda havalansın. Hareketi seri bir tempoda 30 saniye boyunca yapın.

3. High Plank Twist ( 30 Saniye )

Harekete klasik plank duruşu ile başlayın. ( Bknz : Plank Nasıl Yapılır ? ) Bilekleriniz omuzlarınızın altında, sırt bölgeniz düz olsun. Sağ ayağınızı sağ elinizin yanına atın ve attıktan sonra sol kolunuzu sola doğru açıp gökyüzüne açarak twist yapın. Sonra sol kolunuzu yere koyun ve aynı hareketi bu kez diğer taraf için uygulayın. Ara vermeden seri bir şekilde aynı hareketleri her iki taraf için de 30 saniye boyunca tekrar edin.

4. Inchworm Push-Ups ( 30 Saniye )

Ayakta bacaklarınız kalça genişliğinde düz bir şekilde durun. Bel ve kalçadan kıvrılarak ellerinizi yere değdirin ve yavaşça yine avuçlardan olacak şekilde emekleyerek öne doğru ilerleyin. Plank konumuna gelecek kadar emekleyin ve ardından yavaşça göğsünüzü yere yaklaştırın bu esnada dirseklerinizi bükün. Ve tekrar yavaşça geri geri emekleyerek başlangıç pozisyonunuza geri dönün. Egzersizi 30 saniye boyunca tekrar edin.

5. Mountain Climbers ( 60 Saniye )

Egzersize matınızın üzerinde kollarınız düz ve dik bir şekilde plank pozisyonunda durarak başlayın. Karın kaslarınızı sıkın, dengenizi sağlayın ve vücudunuzun şeklini bozmadan sağ bacağınızı içe, karnınıza doğru bükün. Sağ dizinizi göğsünüze kadar getirin. Sağ dizinizi bükerken sol bacağınızın duruşunu bozmamaya çalışın. Bir kaç saniye bu pozisyonda durun ve sağ bacağınızı eski pozisyonuna getirin. Ardından hareketi bu kez sol bacağınız için tekrar edin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir